Відкриття центру духовно-психологічної підтримки поруч з клінікою ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л.В. Громашевського НАМН України»

763

Для довідки:

15 травня у світі вшановували пам'ять людей, які померли від СНІДу. Всесвітній день пам'яті жертв СНІДу відзначається з 1983 року.

Сьогодні у світі живе більше 60 млн ВІЛ-інфікованих людей. В Україні перші випадки зараження ВІЛ зафіксовані у 1987-му. З тих пір від СНІДу померли близько 39 тисяч українців.

За оцінками організації UNAIDS, сьогодні в Україні проживає 290 тисяч ВІЛ-інфікованих, причому про свій діагноз знають лише половина з них. На початок 2016-го на обліку знаходиться 126.604 ВІЛ-інфікованих українців.

Київщина – один з регіонів-лідерів за поширеністю ВІЛ. Також в лідерах Київ, Дніпропетровська, Донецька, Миколаївська та Одеська області. Більшість випадків зараження ВІЛ припадають на молодь віком від 15 до 30 років.

24 травня 2016 р. на території ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л.В. Громашевського НАМН України» відбулось відкриття міжконфесійного Центру духовно-психологічного супроводу людей, які мають важкі хронічні інфекційні хвороби, їх близьких і спеціалістів «Будинку Марфи і Марії».

«Будинок Марфи і Марії» було створено як центр духовно-психологічної підтримки людей, які мають важкі хронічні інфекційні захворювання (ВІЛ/СНІД, хронічні гепатити та інші), їхніх близьких і спеціалістів, які працюють у цій сфері.

На церемонії відкриття від духовенства були присутні представники різних конфесій:

Епіфаній – Митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський, Патріарший намісник, Голова Синодального управління у справах духовної освіти;
Сергій Горобцов – Голова Синодального відділу соціального служіння та благодійності УПЦ КП, Керуючий Донецькою єпархією; архієпископ Донецький і Маріупольський;
Серге Машевські – Єпископ Німецько Євангелічно-Лютеранської Церкви України;
Володимир Брагарник – Служитель Церкви "Скинія";
Священик Андрій Нагірняк – Керівник відділу соціального служіння УГКЦ;
Священик Анатолій – Римо-Католицька Церква України;
Священик Сергій Дмитрієв – Виконавчий секретар Комісії з питань соціального служіння при Всеукраїнській Раді Церков та Релігійних Організацій, Голова Правління ГО «ЕЛЕОС-УКРАЇНА».

Центр є міжконфесійним.
А це означає, що двері центру віднині відкриті для кожного, незважаючи на приналежність до тієї чи іншої релігійної громади і хвороби.

Під час церемонії відкриття відбулась спільна молитва представників п’яти конфесій з метою продемонструвати толерантність, підтримку і неупередженість по відношенню до людей, які живуть з ВІЛ, а саме готовність завжди підтримати та надати духовно-психологічну допомогу людям, які мають тяжкі захворювання та їх близьким. 

Церемонію відвідали й інші офіційні гості:

Ян Томбінський – Голова Представництва ЄС в Україні;
Яцек Тишко – Директор ЮНЕЙДС в Україні;
Микола Поворозник – Заступник Голови Київської міської державної адміністрації;
Йонна Юревіч – радник з Політичного відділу Посольства Республіки Польща в Україні;
Дмитро Шерембей – Голова Координаційної ради ВБО «Мережа ЛЖВ»;
Ольга Руднєва – виконавчий директор Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД».

Від Національної академії медичних наук України на заході були присутні:

Олександр Петриченко – помічник президента НАМН, заступник начальника лікувально-організаційного управління НАМН України;
Вікторія Задорожна – директор ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л.В. Громашевського НАМН України», доктор медичних наук, професор;
а також керівництво Інституту, лікарі та пацієнти клініки. 

По завершенні церемонії відкриття центру підтримки священники провели освячення каплички та клініки Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л.В. Громашевського НАМН України.