Представники Національної академії медичних наук України взяли участь у 5-денному навчанні «Лідерство в медсестринстві. Досвід Ірландії» організованому Міністерством охорони здоровʼя України та ДУ «Центр розвитку медсестринства МОЗ України» на запрошення факультету медсестринства та акушерства Королівського коледжу хірургів в Ірландії ( RCSI ) відомого як Університет медицини та медичних наук RCSI.
17 установ закладів вищої медичної освіти та охорони здоровʼя різного підпорядкування із семи областей України брали участь у Study visit. Делегатами від Національної академії медичних наук України були:
– ДУ «Національний науковий центр радіаційної медицини, гематології та онкології НАМН України» – головний лікар Ярошенко Жанна Степанівна та головна медична сестра Коваль Любов Юріївна.
– ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії імeні М.М. Амосова» – завідувач навчально-наукового відділу Кордонець Вікторія Володимирівна та головна медична сестра Остапчук Ліліана Михайлівна.
Королівський коледж хірургів в Ірландії заснований у 1784 році як національний орган хірургічної галузі медицини в Ірландії та станом на 2024 рік забезпечує широкий спектр медичної освіти, що включає школи медицини, фармації , фізіотерапії , медсестринства та акушерства.
Представники факультету медсестринства та акушерства RCSI ознайомили учасників групи з системою охорони здоровʼя Ірландії в порівнянні з Великою Британією та США, історією становлення та розвитку медсестринства та акушерства упродовж 25 років, розповіли про досягнення, проблемні питання та прагнення щодо удосконалення системи, а також поділилися досвідом управління та збереження кадрів, використання кадрового потенціалу на рівні країни. Також, ознайомили, з практичною складовою медичної системи Ірландії: відбулася зустріч в департаменті охорони здоровʼя та візит до лікарні Бомонт у Дубліні (головним центром медичної підготовки), де делегати змогли перейняти досвід роботи ірландських колег та розповіли про свій досвід роботи, особливо під час війни.
Одним із важливих напрямів розвитку медичних сестер та акушерок Ірландії є розвиток лідерських навичок для забезпечення професійного зростання та можливості впливу на формування медичної політики. Тому основою своєї навчальної програми для представників України було знайомство з лідерською програмою факультету. Наші міжнародні партнери підкреслили, що наявність державної установи «Центр розвитку медсестринства Міністерства охорони здоровʼя України» свідчить про розуміння важливості медсестринства для сталого розвитку та стійкості медичної системи України.