ІКОНА НА ФРАГМЕНТІ ЯЩИКА З-ПІД НАБОЇВ – ОБЕРІГ ДЛЯ ВАСИЛЯ ЛАЗОРИШИНЦЯ

592
Вручення В. Лазоришинцю ікони св.Дмитра Солунського

Під час благодійного заходу на підтримку Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова  один з меценатів придбав ікону, написану відомим українським художником Олесем Клименко на фрагменті ящика з-під набоїв, що був привезений з зони проведення антитерористичної операції.

Благодійник звернувся до голови Наглядової ради Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова Геннадія Друзенка та голови Національної медичної палати України Сергія Кравченка з проханням передати ікону, як оберіг і знак подяки, доктору медичних наук, професору, члену-кореспонденту НАМН України, директору Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України – Василю Васильовичу Лазоришинцю.

Під час виконання обов’язків міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець всіляко сприяв та підтримував діяльність Першого добровольчого шпиталю імені Миколи Пирогова. Зокрема  1 грудня 2014 року Василь Васильович підписав наказ Міністерства охорони здоров’я України №913, яким створив унікальний механізм залучення цивільних медиків до організації надання медичної допомоги військовослужбовцям, працівникам правоохоронних органів та цивільному населенню в районах проведення АТО та уможливив роботу ПДМШ на сході України. Також, перебуваючи на посаді начальника лікувально-організаційного управління Національної академії медичних наук України, він безпосередньо брав участь в організації лікувального процесу та медичної реабілітації українських військовослужбовців, які повернулися зі сходу країни.

Кошти, отримані за ікону, підуть на потреби Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова, медики якого вже понад рік надають допомогу військовим та цивільним у зоні проведення АТО.

Даний благодійний проект стартував минулого року у стінах Верховної Ради України. За рік мистецька виставка експонувалася у  Європарламенті, Литовському Сеймі, Софії Київській, Національному музеї українського народного декоративного мистецтва, що на території Києво-Печерської Лаври. Бачили її і за кордоном – у Гаазі, Антверпені, Берліні, Франкфурті-на-Майні, Мюнхені, Ганновері, Лейпцигу, Бонні, Варшаві, Любліні, Празі, Катанії (Сицилія), і в українських містах – Львові, Луцьку, Маріуполі, Дніпропетровську, Дніпродзержинську. Побувала виставка також на 25-му міжнародному форумі у Криниці та 8-му Безпековому форумі у Києві.

У березні 2016 року до реалізації проекту долучилась Національна медична палата України.

ПЕРШИЙ ДОБРОВОЛЬЧИЙ МОБІЛЬНИЙ ШПИТАЛЬ (ПДМШ) ІМЕНІ МИКОЛИ ПИРОГОВА

Джерело: офіційний сайт Національної медичної палати України
http://www.nmpu.com.ua/publications/3379–ikona-na-fragmenti-jashhika-z-pid-nabojivoberig-dlya-vasilya-lazorishincya/