Синдром Данбара

826

Постійний дискомфорт після їжі, періодична нудота супроводжували життя молодого чоловіка 15 років. Поступово стан лише погіршувався. Приступи нудоти ставали дедалі частішими, він почав стрімко втрачати вагу. А звернення до лікарів закінчувались порадами щодо дієти та прийому ферментів.

Обстеження в Національному інституті хірургії та трансплантологіїї ім. О.О. Шалімова НАМН України дозволило встановити діагноз: наявність рідкісної вродженої вади – синдрому Данбара, який зустрічається з частотою 2 випадки на 1мільйон осіб.

Синдром Данбара характеризується компресією устя черевного стовбура дугоподібною зв`язкою діафрагми, ніжками діафрагми або нейрофіброзною тканиною черевного стовбура. Компресія основної магістральної (розподільчої) судини, що кровопостачає органи черевної порожнини, призводить до погіршення кровотоку у вигляді «артеріальної недостатності» та викликає вегетативну дисфункцію органів та систем, що проявляється у вигляді абдомінального болю, дискомфорту, порушення функції травлення, у т.ч. зниження маси тіла.

Доволі часто пацієнти, що мають не діагностований синдром Данбара, роками отримують симптоматичне лікування, без жодного позитивного ефекту. Окрім того, значну кількість хворих направляють на лікування до медичних психологів і навіть психіатрів.

Сучасні технології, що впроваджені в Національному інституті хірургії та трансплантологіїї ім. О.О. Шалімова НАМН України, дозволили з мінімальною інвазивністю виконати оперативне втручання – декомпресію черевного стовбура шляхом висікання тканин дугоподібної зв`язки діафрагми. Ввечері після операції пацієнт вже міг самостійно пересуватися.

Мініінвазивні технології мають низку переваг перед традиційним оперативним втручанням: набагато менша травматичність, візуалізація на екрані монітору дрібних анатомічних структур, що підвищує безпеку втручання для пацієнта, сприяє ранньому післяопераційному відновленню, швидкій реабілітації хворого, покращенню якості його життя.

Контрольний візит до лікаря засвідчив збільшення ваги пацієнта, нормалізацію функції травлення та відсутність докучливого дискомфорту.

Якщо Ви відчуваєте незрозумілий дискомфорт та погіршення стану здоров’я – звертайтеся за медичної допомогою!

Будьте здорові та щасливі!

Інформація надана ДУ “Національний Інститут хірургії та трансплантологіїї ім. О.О. Шалімова НАМН України”