Інститут кардіології ім. Стражеска обладнали сонячними колекторами

607

Для довідки:
Сонячна енергетика або геліоенергетика — використання сонячної енергії для отримання енергії в будь-якому зручному для її використання вигляді.

В ННЦ "Інститут кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска НАМН України" задля забезпечення гарячою водою госпітального корпусу на його даху встановили сонячні батареї.
Відтак Інститут кардіології став першим серед закладів НАМН, де почали впроваджувати нову, економічно вигідну, форму господарювання – геліоенергетику.

Символічний пуск "сонячно"ї установки та оглядини "сонячного" даху Інституту відбувся у п'ятницю, 1-го липня, за участі журналістів та фахівців, причетних до встановлення обладнання. Батарей поки що 2, втім згодом тут сподіваються їх кількість збільшити.

Відмовитися від традиційного твердого палива Інститут змусили тарифи. Лише минулого року (за старими цінами) гаряча вода
обійшлась їм у 750 тисяч гривень. Відтепер цю суму заощаджуватимуть на лікувальні потреби.
Звичайно, обладнання, необхідне для перетворення сонячної енергії в електричну, не можна назвати дешевим, однак, воно дуже швидко окуповується через безкоштовну електроенергію. В Інституті підрахували, що вже за 9 місяців всі витрати виправдають себе.

Встановлення сонячної установки стало можливим завдяки підтримці благодійного фонду "Здоров'я для всіх", що впродовж 3-х останніх років впроваджував всеукраїнський проект з промовистою назвою "Сонячні лікарні". 

"Досі ми працювали виключно із регіональними медичними закладами, де ситуація із фінансуванням зовсім невтішна," – каже директор БФ "Здоров'я для всіх Сергій Шевчук.    
"Та на привеликий жаль столичним лікарням, а тим більше таким потужним установам, як Інститут ім. Стражеска, з його щоденним потоком пацієнтів з усієї України, теж бракує коштів для функціонування на належному рівні. А потреби тут значно більші, бо ж це не лише лікувальний заклад, тут ще й робиться вітчизняна медична наука! Тому ми заходилися підтримувати і медиків-науковців."

Втім, окрім економічного ефекту, сонячні батареї є ще абсолютно екологічно чистим джерелом енергії. 
 

Директор ННЦ "Інститут кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска НАМН України", віце-президент НАМН академік Володимир Коваленко вважає, що часи споживацького ставлення людини до природи минули і нині зароджується нова модель уважного ставлення людини як до середовища, так і до самого себе.
"Уявіть лишень собі: раніше нам аби забезпечити корпуси гарячою водою треба було спалювати 5-6 тон твердого палива за добу. А це ж які викиди в повітря. Це при тому, що установа наша знаходиться у густонаселеному районі Києва."

Як на мене, універсальна формула "Економіка – Екологiя – Здоров'я" є нерозривним ланцюгом у розвитку сучасного суспільства. Тому я вважаю, що насамперед треба змінювати ментальність людей в цьому питанні. І я радий, що є небайдужі благодійники, які поділяють нашу думку і нам допомагають! Це свідчить про те, що Україна, попри важкі випробування, обирає прогресивну модель розвитку."