Інтерв’ю з лікарем-вірусологом Аллою Мироненко в ефірі Громадського радіо

1760

Про протокол лікування коронавірусу в Україні та колективний імунітет говорили з Аллою Мироненко, докторкою медичних наук, завідувачкою відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій ДУ “Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України”.

Ведучі

Анастасія Горпінченко, Дмитро Бєлобров

Дмитро Бєлобров: Чи могли б ви навести приклади інших пандемій, які вже відбувались?

Алла Мироненко: Остання була викликана новим штатом грипу — свинячий грип, це було у 2009 році. Тоді не приймали таких обмежувальних заходів, тому, щоб отримати імунітет все одно доведеться перехворіти. Це зовсім інший вірус. Кількість людей на Землі зростає, — це призводить до того, що виникає більше нових вірусів. Їх мільярди, але виживають одиниці, які спричиняють такі потрясіння у світі.

Анастасія Горпінченко: У Вінниці розробили перший протокол лікування від коронавірусу, затверджений МОЗ. А чому досі немає загальнонаціонального?

Алла Мироненко: Потрібен час та доказова база. Не створено нічого нового. Китайські і західні лікарі випробовували те, що застосовувалось при інших інфекціях. Досвід китайських лікарів не повністю підходить. Намагаються застосовувати противірусні щодо інших захворювань, також є симптоматична терапія. За китайськими даними, 15 % заражених може знадобитися підключення до апарату ШВЛ.

Дмитро Бєлобров: В інших країнах пробують використовувати протималярійні засоби, чи препарати, які прописують людям, хворим на СНІД. Чи працює це?

Алла Мироненко: Суперечливі дані — одні пишуть, що працювало, інші — що ні. Певних доказів немає. Намагаються застосовувати те, що вже використовувалось, тому що немає часу на випробування, чи токсично це.

Дмитро Бєлобров: Чи правильно вчиняє весь світ, фактично закриваючись дома і не виходячи на вулиці?

Алла Мироненко: Не виходити на вулицю — це взагалі неправильно. Так, коли людина виходить — у неї є ризик захворіти, якщо кудись зайде чи буде спілкуватись з людьми. На вулиці фактично неможливо заразитись, тому що на свіжому повітрі збудник розсіюється. Якщо ви йдете, нічого не торкаєтесь, не підходите ні до чого близько, то свіже повітря вам не завадить. головне щоб не було організованих груп близького спілкування, але нашим людям це важко пояснити.

Експрес тести, які у нас є, дозволяють виявити вже антитіла і можуть стати позитивними після 10-го дня з початку інфікування або клінічних ознак хвороби. Що робити ті інші 10 днів? Чи варто ізолювати хворого, як його лікувати? Це відволікання, можливо, це важливо для ретроспективних досліджень, коли потрібно подивитись, що було і скільки перехворіло. Зараз не до цього.

Повну розмову слухайте в аудіофайлі

Джерело: Громадське радіо