Коли потрібні окуляри дітям?

427

Щорічно у другий четвер жовтня відзначається Всесвітній день зору, щоб привернути увагу до проблем зору та розвитку офтальмологічних захворювань. Цей день — привід замислитися над загрозою виникнення порушень зору, ефективними заходами реабілітації, але найголовніше – над заходами профілактики здоров’я очей.

У всьому світі більше 300 мільйонів людей страждають від порушень зору, з яких близько 40 мільйонів вражені сліпотою і майже 300 мільйонів мають знижений зір.

Завдяки сучасному рівню знань і технологій до 80% очних захворювань можна запобігти. Щоб зберегти свій зір потрібно постійно турбуватися про здоров’я очей.

Коли потрібні окуляри дітям?

Непомічені проблеми із зором можуть вплинути на успішність вашої дитини як в школі, так і поза неї. Тому важливо зберігати здоров’я очей, своєчасно проходити обстеження, щоб ви могли розпізнати ознаки того, що у вашої дитини можуть бути проблеми із зором й, можливо, потрібні окуляри.

Зверніть увагу! Ось кілька ознак, які вказують на те, що ваша дитина може мати проблеми із зором та їй потрібні окуляри:

1. Примружені очі. Примруження може бути ознакою того, що ваша дитина має аномалію рефракції, яка впливає на те, наскільки добре очі фокусуються на зображенні. Примружившись, ваша дитина може тимчасово покращити фокус і чіткість об’єкта.

2. Нахил голови або прикриття одного ока. Ваша дитина може закрити одне око або нахилити голову, щоб відрегулювати кут зору, намагаючись збільшити чіткість. Це може бути ознакою того, що очі неправильно розташовані (при косоокості) або що у вашої дитини амбліопія, також відома як «ліниве око», яке є одним із найпоширеніших захворювань зору у дітей.

3. Сидіти занадто близько до телевізора або тримати портативні пристрої занадто близько до очей. Сидіти занадто близько до телевізора, тримати кишенькові пристрої надто близько до очей або опускати голову під час читання – усі можливі ознаки поганого зору. Люди з міопією або короткозорістю мають чітке бачення на близькій відстані та погане бачення на відстані. Наближення об’єкта робить зображення більшим і чіткішим.

4. Надмірне тертя очей. Надмірне тертя очей може означати, що ваша дитина відчуває втому або напругу очей. Це може бути ознакою багатьох проблем із зором та станів, включаючи алергічний кон’юнктивіт.

5. Скарги на головний біль або біль в очах. Якщо ваша дитина скаржиться на біль в очах або головний біль наприкінці дня, можливо, вона перенапружує очі, намагаючись зосередитися на затуманеному баченні.

6. Важко зосередитися на шкільній роботі. Оскільки дітям необхідно швидко й точно адаптувати свій зоровий фокус віддалеки до ближнього й до низки різних об’єктів, починаючи від дошки і комп’ютерів до підручників і планшетів, проблеми із зором можуть проявлятися як відсутність зосередженості на шкільних заняттях.

Діти часто носять окуляри для:

1. Поліпшення зору

2. Посилення зору у слабкому або амбліопічному (ледачому) оці

3. Покращення положення їхніх очей (при косоокості)

Джерело: ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України»