Коронавірус 2019-nCoV

1290

Починаючи з середини грудня 2019 р., у Китаї з’явився новий коронавірус 2019-nCoV, який натепер розповсюдився майже на 90 країн світу, зокрема в більшості європейських країн. Оскільки вірус є новим для людини, не всі його властивості остаточно вивчені, але з кожним днем інформації стає все більше. Клінічними ознаками хвороби є підвищення температури тіла, ломота в тілі, кашель, інші ознаки гострої респіраторної вірусної інфекції, виникнення утрудненого дихання, надалі можливий розвиток пневмонії. У деяких випадках на початку хвороби може спостерігатися діарея, болі в животі.

Заразитися можна при спілкуванні з хворою людиною, оскільки провідним є крапельний механізм передачі збудника. Однак вірус може тривалий час зберігатися в навколишньому середовищі (на будь-яких забруднених виділеннями хворого об’єктах вжитку, харчових продуктах, білизні), тому завжди треба пам’ятати про ризики реалізації контактного шляху передачі. При кімнатній температурі на матеріалах з алюмінію, дерева, скла, пластику та папері вірус може зберігатися від 4 до 9 діб. При зниженні температури можливий більш тривалий термін збереження цього вірусу.

Інкубаційний період хвороби становить 1 – 14 днів (у середньому 3 – 6 днів), однак не виключено і дещо більший період. Близько 84% випадків хвороби мають легкий клінічний перебіг або середньої важкості, 16% – важкий. Реєструються і летальні випадки (2,2 – 3,4%). У той же час, можливе і безсимптомне інфікування. Найчастіше в легкій формі хворіють діти, у важкій – люди після 50 – 60 років і старше. Найбільш високими групами ризику є особи у віці 80 років і старше та пацієнти з хронічними хворобами. Ураховуючи той факт, що натепер не існує вакцини для профілактики цієї інфекції, кожна людина повинна подбати про те, щоб захистити себе від інфікування новим коронавірусом.