Лекторій з біоетики для співробітників НАМН України

1393
На фото: д.б.н., професор Сергій Мєльнов (Білорусь)

25 жовтня 2019 р. за ініціативою Президії НАМН України відбулось відкриття лекторію з питань біоетики та етичної експертизи наукових та клінічних досліджень для співробітників, клінічних ординаторів, аспірантів та членів локальних етичних комісій Державних установ НАМН України.

Перше засідання було проведено у приміщенні великого конференц-залу ДУ «Інститут геронтології імені Д.Ф. Чеботарьова НАМН України». На початку заходу представник Президії НАН України ст. наук. співробітник Микола Чащин доповів про результати проведення VII Національного конгресу з біоетики, що відбувся 31.09.–2.10. 2019 р. у м. Києві, та про затверджену на Президії НАН України Резолюцію даного наукового форуму.

Представники ініціативної групи, що працює під керівництвом президента НАМН України академіка Віталія Цимбалюка, д.м. н., доценти Володимир Медведєв та Анатолій Єгоренков поінформували присутніх про заходи щодо оптимізації роботи локальних етичних комісій НАМН України, провели інформаційне анкетування. 

Основну частину заходу склала тематична лекція-тренінг, присвячена досвіду роботи Національного комітету з біоетики Республіки Білорусь та аналізу актуальних питань практичної й теоретичної біоетики. Лектор д.б.н., професор Сергій Мєльнов (м. Мінськ) детально зупинився на біоетичних колізіях, що виникають під час експертизи планових біомедичних досліджень, особливостях проведення біоетичної експертизи у Республіці Білорусь. По закінченні доповіді слухачі адресували лектору багато запитань, на які отримали розлогі й аргументовані відповіді. Під час проведення заходу у присутніх та його організаторів виникло чітке уявлення про необхідність та актуальність проведення такого виду удосконалення біоетичних знань і навичок у фахівців НАМН України.

Організатори заходу висловлюють свою подяку керівництву локальної етичної комісії з біоетики ДУ «Інститут геронтології імені Д.Ф. Чеботарьова НАМН України» за організаційну допомогу у проведенні лекції.

Наступна лекція-тренінг, запланована на 6 грудня 2019 р., буде присвячена проблемам використання методів математичної статистики при плануванні, проведенні та аналізі результатів наукових досліджень. Більше інформації – згодом.