«Медична фізика – сучасний стан, проблеми, шляхи розвитку. Новітні технології»

1467

Президент НАМН України Віталій Цимбалюк взяв участь у VIII-й міжнародній конференції «Медична фізика – сучасний стан, проблеми, шляхи розвитку. Новітні технології», яка тривала 26-27 вересня 2019 року у  Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Захід відбувся за ініціативи навчально-наукового центру радіаційної безпеки університету.

Конференція зібрала багато зацікавленої молоді, небайдужої до майбутнього України. Це свідчить про те, що молодь має мотивацію до здобуття такої потрібної для суспільства професії, як медична фізика.

Національна академія медичних наук України виступає за поглиблення подальшої міждисциплінарної співпраці науковців заради більш ефективного втілення державної політики в галузі впровадження новітніх технологій та підготовки висококваліфікованих конкурентоспроможних кадрів для української держави. 

Конкурентоспроможність вітчизняної медичної науки та освітянських послуг на світовому ринку вимагає впровадження новацій, усвідомленого досягнення міцної єдності медицини, науки, освіти та інноваційних технологій, особливо зараз, коли ратифікована Угода про асоціацію з ЄС.

Актуальність медичної фізики та її роль у суспільстві невпинно зростає.  Фахівців   з  медичної фізики успішно готують десятки відомих університетів в усьому світі. КНУ імені Тараса Шевченка є першим вищим навчальним закладом в країні, що в 2014 році отримав ліцензію МОН України на право підготовки «магістрів» з медичної фізики.  

І НАМН України готова всіляко сприяти співпраці науковців, підтримувати молодих талановитих науковців, всіляко сприяти підвищенню їхньої кваліфікації, організації різнопрофільних наукових колективів та плідній співпраці фізиків та медиків задля розвитку української медицини та науки.

“Адже завдяки винаходам медичних фізиків наша медична практика поповнюється новітнім обладнанням та новими, більш ефективними методами лікування,”

зауважив у вітальному зверненні до учасників конференції Президент НАМН України академік Віталій Цимбалюк