Премія «Медичний Олімп України». 1000-ліття української медицини

1843

25 жовтня 2019 року, в Офіційному будинку прийомів Верховної Ради України з нагоди святкування 1000-ліття української медицини від Святого Агапіта Печерського до сьогодення, відбулася урочиста частина ІІ Національного проекту «Медичний Олімп України», метою якого є вшанування кращих представників медичної галузі України

Національна академія медичних наук України та Оргкомітет «Медичного олімпу» провели урочистості, присвячені відзначенню «Тисячоліття української медицини, від Агапіта Печерського до сьогодення». Присутнім був презентований відеоекскурс, що нагадав відомі постаті українських лікарів і клініцистів, що зробили вагомий внесок у розвиток світової медицини.

Історія медицини, як галузі науки, на землях України пройшла складний і важкий шлях. Опис діянь монахів-лічців Агапіта, Пантелеймона, Феодосія та інших, в літописах можемо вважати зачатками більш пізніх словників українських лікарів, які стояли у витоків історії української медицини.
Лікарі і сьогодні, ніби Ангели, – серед нас, бо світлішої професії немає. Чудова самовіддана, героїчна праця лікаря, часом не по-людськи тяжка. Національна програма «Медичний Олімп України» засвідчила повагу найрозумнішим, найдобрішим, найпрекраснішим представникам галузі охорони здоров’я, тим, хто вміє лікувати, ладен, як ніхто інший, розуміти, співчувати і підтримувати інших.

Тож урочистості розпочали з прем’єри пісні, присвяченій представникам цієї благородної професії:

Всенародним визнанням відзначено майже 150 провідних фахівців, медиків-практиків, керівників лікувальних центрів, установ, клінік та всіх, хто пов’язаний з медичною галуззю, а їхні імена внесені до Книги пошани «Медичний Олімп України». В рамках проекту учасники нагороджуються  Почесною грамотою «За сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок в охорону здоров’я нації», почесною відзнакою «Лідер охорони здоров’я України», медаллю «Медична слава України» та Книгою Пошани «Медичний Олімп України». Відрадно, що цьогоріч серед номінантів Премії і 13 науково-дослідних установ НАМН України. Всі вони взяли участь ще й у медичній виставці новітніх технологій та наукових досягнень у різних галузях медицини наукових установ НАМН України, що працювала у фойє.

Учасників та гостей заходу вітали доктор медичних наук, професор, Президент Національної академії медичних наук України академік Віталій Цимбалюк,  народний депутат України, член Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, голова підкомітету з питань охорони здоров’я Максим Перебийніс та голова Київської лікарської ради Даніель Карабаєв.

” Вдячний вам за щоденну працю, за те, що, незважаючи на розмір наших зарплат, ви присвятили своє життя медицині. Бо є вище покликання – допомагати людям,” – сказав Віталій Цимбалюк, вручаючи відзнаки.

ІІ Національний проект «Медичний Олімп України» є правонаступником Загальнонаціонального проекту «Флагмани сучасної медицини», який протягом шести років засвідчував повагу найрозумнішим, найдобрішим, найпрекраснішим представникам охорони здоров’я, тим, хто вміє лікувати, ладен, як ніхто інший, розуміти, співчувати і підтримувати інших.