Збір коштів на створення відеопрезентацій з біографіями загиблих лікарів-АТОвців

1006

Серед непоправних втрат, яких Україна зазнала в АТО – життя медиків. Левова частка загиблих лікарів, фельдшерів, санітарів – це втрати бойові. Їх, як і бійців, косили кулі, накривали «Гради», сікли осколки.  
Більшість втрат припали на 2014-2015 роки, коли бойові дії в зоні АТО були найактивнішими.Саме тоді з’явилася ідея вшанувати пам’ять медиків, встановивши меморіальний знак. Ініціатором став лікар-волонтер, член ГО «Всеукраїнський союз ветеранів АТО» Юрій Козак.
За підрахунками, наразі вже понад 100 людей, які надавали медичну допомогу бійцям, загинули. Вони заслуговують на те, щоб про них пам’ятали. 
Пам'ятний знак медичним працівникам – учасникам Революції Гідності та АТО – вирішили встановити на території Вінницького медичного коледжу ім. академіка Д.К. Заболотного
Серед загиблих медичних працівників – три військові лікарі – випускники цього закладу: В. Вашеняк, Д. Герасимчук, С. Рокіцький. 

Створення і встановлення меморіального комплексу медичним працівникам  – 1-й і найтривалішийий етап з увічнення пам'яті загиблих колег. Втім окрім пам'ятника йдеться також про випуск друкованого видання з розповідями про медиків Майдану і загиблих в АТО, а також створення відеопрезентацій з короткими біографіями, що транслюватимуться на моніторі. Це стовідсотково некомерційний проект. Сам пам’ятник зводився на благодійні пожертви. Загальна вартість проекту – 250 тисяч гривень. 

Нині збір волонтерських коштів продовжується, щоби завершити розпочату роботу.

Свій внесок  можна перерахувати на карту ПриватБанку 4149 4378 5810 3102  на ім’я Счастлива Євдокія Федорівна (призначення платежу "благодійний внесок на пам’ятник медикам").

Контакти оргкомітету: 096 869 10 05, 095 782 54 46 (Козак Юрій Дмитрович).

Пам'ятний знак представляє собою хрест із червоного граніту, облямований білим мармуром, на землі. На ньому постає вертикальна гранітна колона, яка перехрещується смугою із «нержавійки», стилізованої під обривок кінострічки з барельєфом, де зображено роботу медиків. А в центрі – стилізація снайперського прицілу, який відібрав їхнє життя. Цей проект втілювала група авторів – Борис та Ольга Данилюки з Івано-Франківська, а також вінничани – голова облорганізації Національної спілки художників Віталій Каспрук і заслужений художник України Володимир Оврах.

За задумом, поруч із пам'ятником буде встановлено монітор, на який транслюватимуться фотографії та короткі біографічні дані про медиків Майдану і АТО. На разі цю роботу вже розпочато. Нижче наведено перші із них. Всього таких макетів на сьогодні  114. 

 

Кошти на завершення меморіалу збирають небайдужі громадяни, в тому числі і самі медики, родичі, побратими і колеги загиблих.

Підтримати проект можемо і ми. Позаяк під час збору коштів на виготовлення меморіалу, свій внесок зробила і Національна академія медичних наук України. Президент НАМН України Віталій Цимбалюк особисто підтримав ініціативу волонтерів та взяв участь у ній.

Цей меморіал буде знаком  поваги та вшанування пам’яті медиків з усієї України, які віддали своє життя, надаючи допомогу захисникам суверенітету та територіальної цілісності нашої країни.

Оргкомітет проекту також планує видати альбом із фотографіями та біографіями медиків Майдану і АТО. А ще – запровадити свою недержавну нагороду – спеціально для медиків – на кшталт «Народного героя». Вона називатиметься «За мужність і милосердя». Таких мають виготовити 200, і насамперед їх вручать родинам загиблих медиків.

Дякуємо за небайдужість!
Увічнимо пам'ять загиблих колег разом!