Міжнародний день стоматолога

4878

ВІТАЄМО!

Виникнення Міжнародного дня стоматолога, враховуючи всі світові тенденції, цілком закономірний процес. Дата його святкування – 9-е лютого. Україна відзначає професійне свято стоматологів з 1993 року.
Покровителькою стоматологів та тих, хто потерпає від зубного болю, вважається Свята Аполонія, дочка олександрійського чиновника, яка прийняла мученицьку смерть за Христа.

Вся стоматологічна наука базається на подвійній меті – полегшити і допомогти впоратися людині з його одним з найбільш болісних страждань, зробити життя людини по можливості комфортніше і безпечніше, адже хвороби зубів і ротової порожнини є гарним трампліном для інших не менш небезпечних хвороб у всьому організмі. Стоматологи всього світу стурбовані проблемами вивчення таких зубних захворювань, як карієс і пародонтоз. Нагадаємо, що за даними різних джерел, наприклад, ADA, IDEAF і FDI, а так само Всесвітньої федерації стоматологів, карієс і хвороби ротової порожнини є найпоширенішими захворюваннями у всьому світі. Особливу увагу і настороженість викликає хронічне захворювання карієсом, яке не щадить ні бідних, ні багатих і сміливо крокує по всій планеті.


Цікаві факти в області розвитку стоматології вказують на те, що вже в 7-му тисячолітті до нашої ери людям вдалося зробити древній прототип сучасної бормашини. Досліджуючи знайдені в пакистанській провінції Белуджістан останки людей, які на думку вчених з Франції і США жили близько 7 – 5,5 тисяч років до нашої ери, було виявлено в деяких їхніх зубах зроблені при житті майже ідеальні просвердлені отвори діаметром від 1-го до 3-х міліметрів, а глибиною до 3,5-ю міліметрів. Мистецтво древніх «стоматологів» дозволяло працювати з важкодоступними корінними зубами, а в деяких випадках і з внутрішньої сторони щелепи. Сучасні лікарі дантисти оцінили б їх роботу, як роботу майстрів високої кваліфікації, адже було багато тисячоліть тому.

Зараз, за деякими даними 95-98% дорослого населення мають запломбовані зуби і це старанна праця наших стоматологів.

У професійне свято дантистів – День стоматолога, ми приєднуємося до привітань на адресу всіх, хто пов’язав свою трудову діяльність з цією корисною наукою!

А надто віншуємо сьогодні всіх співробітників, лікарів та науковців Одеського Інституту стоматології та щелепно-лицевої хірургії НАМН України.

Ви – справжні майстри, цвіт української стоматології і ми по праву пишаємось вашими науковими здобутками та гідно оцінюємо щоденну кропітку працю, вболіваємо за ваші досягнення!

Бажаємо Вам подальших успіхів і нових вершин майстерності!


Зі святом Вас, шановні стоматологи!!!