ПЕРЕДОПЕРАЦІЙНІ ПОКАЗНИКИ СТАНУ ЗОРОВИХ ФУНКЦІЙ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА РЕЗУЛЬТАТ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ РОЗБІЖНОЇ КОСООКОСТІ

212

У 5 номері Офтальмологічного журналу за 2023 рік опублікована стаття доктора медичних наук І.М.Бойчука та лікаря Алуі Тарака

У літературі є окремі повідомлення про вплив стану деяких передопераційних зорових функцій, таких як конвергенція, кут косоокості, наявність фузії та характеру бінокулярного зору, на результат хірургічного лікування розбіжної косоокості. Однак, найбільш значущі для прогнозу результату хірургічного лікування різних форм розбіжної косоокості передопераційні діагностичні критерії досі не визначені.

Метою цього дослідження було виявити передопераційні показники зорових функцій, що впливають на результат хірургічного лікування розбіжної косоокості (екзотропії).

Під наглядом перебувало 59 пацієнтів з екзотропією: 1 група – 33 пацієнти з постійною (базовою) формою розбіжної косоокості та 2 група – 26 пацієнтів з періодичною (непостійною) формою розбіжної косоокості віком від 10 до 21 року.

З міопією були 57,6% (34), з гіперметропією – 43,4% (25) пацієнтів. Критерієм включення була наявність у пацієнта співдружної розбіжної косоокості з коригованою гостротою зору з амбліопією слабкого ступеня, астигматизмом та анізометропією, що не перевищували 2,0 дптр, без обмеження рухливості очей.

Застосовувалися офтальмологічні та ортоптичні методи обстеження моторної та сенсорної системи очей, результати порівняння передопераційних показників відношення акомодаційної конвергенції до акомодації (АК/А), найближчої точки конвергенції (НТК) та стереозору у групах осіб, з кінцевим успішним результатом – ортотропією та екзотропією понад 10 пр. дптр після лікування.

Повністю прочитати статтю можна в 5 номері Офтальмологічного журналу за 2023 рік.

Джерело інформації: ДУ№ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України»

https://institut-filatova.com.ua/peredoperatsijni-pokaznyky-stanu-zorovykh-funktsij-shcho-vplyvaiut-na-rezultat-khirurhichnoho-likuvannia-rozbizhnoi-kosookosti/