Пішов з життя Кундієв Юрій Ілліч (1927-2017)

813

СУМУЄМО

СПІВЧУВАЄМО

ПАМ'ЯТАЄМО

Прощання з нашим колегою відбудеться у п'ятницю, 20 січня 2017 року  
з 10.30 до 12.00

у великому конференц-залі НАН України за адресою:
м. Київ, вул. Володимирська, 55, 2-й поверх.
Президія Національної академії медичних наук України з глибоким сумом сповіщає що сьогодні вночі на 90-му році пішов із життя видатний український вчений 1-й віце-президент Національної академії медичних наук України, директор Інституту медицини праці НАМН України, Заслужений діяч науки України, двічі лауреат Державної премії України у галузі науки та техніки, академік НАМН та НАН України, доктор медичних наук, професор

КУНДІЄВ ЮРІЙ ІЛЛІЧ (1927-2017)

НЕКРОЛОГ

Відійшла у вічність душа Великої Людини, життя якої було до останку віддане людям. Його внесок у вітчизняну медицину та науку залишиться назавжди на золотих скрижалях еліти України та у пам’яті людей. Все життя він гідно ніс горде звання Вченого, був взірцем інтелігентності, інтелектуальності, етики, честі, був пропагандистом кодексу вченого.
Сьогодні наукова спільнота, медична громадськість у глибокій жалобі.Пам’ять про шановного Юрія Ілліча Кундієва завжди буде з нами.Президія НАМН України висловлює глибокі співчуття рідним та близьким покійного, його науковій школі, працівникам очолюваного ним Інституту, всім, хто знав, працював з ним, поважав і любив його.Світла пам'ять!

СПІВЧУТТЯ

Ольга Богомолець, голова Комітету з питань охорони здоров'я ВР України:

"З усією медичною спільнотою сумую з приводу смерті видатного українського вченого зі світовим ім'ям академіка Національної акадeмії наук України, директора Інституту медицини праці Академії медичних наук України Юрія Ілліча Кундієва.

Пішла з життя людина, внесок якої у розвиток вітчизняної медичної науки важко переоцінити. Його знали і цінували не лише на Батьківщині, але й далеко за її межами. 
Для мене Юрій Ілліч залишиться, насамперед великим Вчителем і консультантом моєї докторської дисертації, який власним прикладом вчив нас моральності, професійності, гідності, щирою Людиною з великої літери, до якої завжди можна було прийти за порадою і підтримкою у складній ситуації, а вже потім видатним фахівцем, талановитим керівником, науковцем, що був зразком самовідданого служіння медичній науці. Я дуже щаслива, що мала можливість працювати поряд і спілкуватися з Юрієм Іллічем.
Саме Юрій Ілліч був піонером та лідером біоетичного руху в Україні. Неодноразово повторював, що проблеми біоетики сьогодні все більше непокоять наукову співдружність і людство взагалі. Колосальні досягнення з впровадження новітніх медичних технологій, розшифровки геному людини, генної терапії, експериментів з клонування, використання стовбурових клітин і ембріональних тканин, поширення генетично модифікованих організмів та використання їх для приготування харчових продуктів – далеко не повний перелік останніх наукових досягнень, які потребують інтенсивнішої уваги до біоетичних проблем.

За його ініціативою в очолюваному ним Інституті праці у далекому 1992 році було створено галузевий комітет з біологічної етики. Як Голова комісії з біоетики при НАН України він опікувався проведенням чотирьох Національних конгресів з біоетики за участю провідних зарубіжних наукових фахівців, в яких я мала честь і можливість брати участь, як молодий лікар і доповідач. І саме тоді мене вразила його відвертість, відкритість, людяність, щире бажання підтримати і допомогти тим, хто вболіває за розвиток нашої країни.
Від перших місяців війни, коли гостро постало питання реабілітації і фізичної і психологічної наших бійців і поранених Юрій Ілліч один з перших відгукнувся на звернення нашого Військово-цивільного медичного штабу і саме в його Інституті профзахворювань на вулиці Саксаганського за підтримки Академії медичних наук було відкрито один з перших центрів з реабілітації наших військових. Зроблено це було оперативно, професійно і за відгуками всіх, хто проходив там реабілітацію – в центрі була створена атмосфера доброти, розуміння, щирості, патріотизму, професійної допомоги нашим пораненим і військовим.

В свої 89 років Юрій Ілліч мав прекрасну пам'ять, свіжість поглядів і швидкість прийняття рішень, дуже вболівав за всі проблеми, які відбувались у вітчизняній системі охорони здоров'я і в Академії медичних наук… Його душа залишалась молодою і активною, всіх нас – його учнів і колег пан Юрій надихав оптимізмом, спокоєм, вірою в розбудову нашої держави.

Таких людей, яким був Юрій Кундієв в Україні – одиниці, і нам буде дуже бракувати вас…

Приношу свої щирі співчуття родині, колегам, друзям і керівництву Академії медичних наук України.

Світла пам'ять про справжнього патріота України, який весь свій земний шлях до останку віддав охороні здоров'я, медицині і людям назавжди залишиться в наших серцях."

Більше: Блог Ольги Богомолець "Прийміть глибокі співчуття від колективу ДУ «Інститут медичної радіології ім. С.П. Григор’єва НАМН України» у зв’язку зі смертю академіка Юрія Ілліча Кундієва. Талановита та обдарована людина, він досяг найвищих обріїв у кількох галузях медицини, був зразком ученого найвищого ґатунку, надихав нас унікальним поєднанням в собі наукового мислення, широкої ерудиції, культури і патріотизму. Світла пам’ять про Юрія Ілліча назавжди залишиться в наших серцях."

Від імені колективу Інституту та від себе особисто – директор ДУ «Інститут медичної радіології ім. С.П. Григор’єва НАМН України», д-р. мед. наук, професор М.В. Красносельський " З приводу смерті Юрія Ілліча Кундієва висловлюємо глибокі співчуття його рідним і близьким, колегам."


Від імені ДУ Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України – в.о. директора М.О. Сьомак


"Прийміть наші щирі співчуття у зв'язку з смертю Юрія Ілліча Кундієва.

Пішов з життя видатний вчений, прекрасний організатор, блискучий лектор і викладач, цікавий співрозмовник і мудра людина.

Вітчизняна медицина зазнала тяжкої втрати. Ми, як і всі, кому випала честь спілкуватися і співпрацювати з Юрієм Іллічем , сумуємо і усвідомлюємо всю важкість втрати."

Колектив ДУ "Інститут мікробіології та імунології ім.І.І.Мечникова НАМН України", директор ДУ ІМІ НАМН – М.М. Попов


"Шановні колеги, сумуємо разом з Вами з приводу смерті видатної людини – академіка Кундієва Юрія Ілліча. Висловлюємо свої глибокі співчуття рідним, близьким та колективу Інституту, який він очолював. Світла пам'ять про Юрія Ілліча назавжди залишиться у наших серцях."

Від імені колективу ДУ Інститут дерматології та венерології НАМН України – директор Інституту професор Я.Ф. Кутасевич


"Колектив ДУ Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України висловлює щирі співчуття колективам НАМН України та Інституту медицини праці НАМН, близьким та рідним з приводу непоправної втрати Кундієва Юрія Ілліча."

Директор ДУ Інститут проблем ендокринної патології НАМН України Ю.І. Караченцев


"Донецький національний медичний університет висловлює співчуття колективу, рідним, близьким з приводу смерті видатного українського вченого, 1-го віце-президента Національної академії медичних наук України, директора Інституту медицини праці НАМН України, Заслуженого діяча науки України, двічі лауреата Державної премії України у галузі науки та техніки, академіка НАМН та НАН України, доктора медичних наук, професора
КУНДІЄВА ЮРІЯ ІЛЛІЧА
Людини, яка  була видатним фахівцем, науковцем і зразком самовідданого служіння науці. Його внесок в організацію та розвиток вітчизняної освіти і науки є неоціненним.
Юрій Ілліч назавжди запам’ятається щирою людиною, талановитим керівником і педагогом, який користувався високим авторитетом і повагою.
Поділяємо Ваше горе, сумуємо разом з Вами, підтримуємо в годину скорботи."

Ректор Донецького національного медичного університету  Ю.В.Думанський


"Шановні колеги !

Прийміть наші щирі співчуття з приводу кончини директора Інституту медицини праці НАМН України, академіка Національної академії медичних наук України, академіка НАН України, доктора медичних наук, професора  КУНДІЄВА Юрія Ілліча.

Юрій Ілліч був яскравим представником славетної плеяди українських  вчених-медиків, які своєю наполегливою працею, самовідданістю та талантом створили яскравий образ національної профілактичної медицини ХХ століття. Його численні наукові напрацювання та ідеї дали гідні практичні плоди, що дозволило вивести вітчизняну гігієну праці на високий європейський рівень. Наукова школа, створена Юрієм Іллічем, налічує сотні наслідувачів його благородної справи у всіх куточках нашої держави та далеко за її межами.

Світла пам’ять про видатного вченого-гігієніста, яскраву особистість та чуйну людину – професора Кундієва Юрія Ілліча назавжди залишиться в пам’яті співробітників ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» !"

За дорученням колективу – в.о. ректора ДЗ «ДМА МОЗ України», професор  В.Й. Мамчур, член-кор. НАМН України, професор О.Є. Лоскутов, член-кор. НАМН України, професор Т.О. Перцева


"З болем прийняли звістку про смерть Юрія Ілліча Кундієва – людини високих морально-етичних принципів, лікаря, всесвітньовідомого вченого, засновника наукової школи. Його творчий доробок – це суттєвий внесок до скарбниці наукового надбання України. Завдяки його ініціативі і зусиллям почали запроваджуватися біоетичні засади у сфері охорони здоров'я та біологічних досліджень.

Віримо, що справа Юрія Ілліча і надалі житиме.
 
Вічний спокій його душі!"

Від імені колективу ДУ Інститут спадкової патології НАМН України – директор О.З. Гнатейко


"Колектив ДУ «Інституту охорони здоров’я дітей та підлітків Національної академії медичних наук України» висловлює своє щире співчуття з приводу смерті видатної талановитої людини, всесвітньовідомого вченого – академіка Кундієва Юрія Ілліча. Поділяємо Ваше горе, світла пам’ять про Юрія Ілліча назавжди залишиться в наших серцях."

Директор Інституту доктор медичних наук, професор М.М. Коренєв


" Ми знаємо Юрія Ілліча як високопорядну, творчу особистість, талановитого керівника і організатора в галузі медичної науки, відомого спеціаліста охорони здоров’я, знаного діяча у професійній, освітянській і громадській діяльності. Людяність, чесноти вченого, організатора, науковця-гігієніста і лікаря, безперечно ставлять Юрія Ілліча у ряд лідерів вітчизняної медичної науки і охорони здоров’я.
Висловлюємо нашу глибоку скорботу науковій спільноті країни, колективу ДУ «Інститут медицини праці НАМНУ», рідним і близьким Юрія Ілліча у зв’язку з непоправною для України втратою Державної людини. Пам'ять про Юрія Ілліча – академіка НАНУ, НАМН України, видатного вченого, фахівця, педагога і організатора вітчизняної медицини, добропорядної, уважної і чуйної Людини, назавжди лишиться серед нас і в поколіннях української медичної і наукової спільноти."

Директор ДУ « Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України», Президент Науково-практичного товариства неврологів, психіатрів і наркологів України, професор П.В.Волошин


"Ректорат, професорсько-викладацький склад вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія» глибоко сумує з приводу смерті видатного українського ученого у галузі токсикології та профілактичної медицини, академіка Національної академії наук, лідера біоетичного руху в Україні академіка Юрія Ілліча Кундієва.
Його багаторічна професійна діяльність буде прикладом для майбутнього покоління , а його добрі справи вічно житимуть в серцях тих, хто його знав. Найщиріші співчуття висловлюємо рідним та близьким покійного."

Ректор ВДНЗУ «УМСА» В.М. Ждан


"Дирекція і колектив ДУ «Інститут патології крові та трансфузійної медицини НАМН України» глибоко сумує з приводу несподіваної смерті академіка НАН, академіка НАМН, члена-кореспондента РАМН, доктора медичних наук, професора Кундієва Юрія Ілліча, провідного ученого в галузі гігієни і токсикології, та висловлює співчуття родині покійного."

Директор інституту   В.Л. Новак