Подяка від полку “Азов”

981

Установами НАМН проводиться активна робота по створенню умов для своєчасного надання високотехнологічної реабілітаційної допомоги учасникам АТО.
В установах Академії забезпечений цілодобовий прийом постраждалих,   які потребують невідкладної медичної допомоги, розроблений механізм цілодобового термінового оповіщення та збору членів мобільних бригад, оперативну заміну відсутніх, алгоритм дій медичних працівників на випадок надання медичної допомоги постраждалим з зони АТО.
Бійці та командування полку спеціального призначення "Азов" висловили особисту подяку завідуючому відділенням радіаційної психоневрології, Інституту клінічної радіології, що на базі Національного наукового центру радіаційної медицини НАМН України, доктору медичних наук, професору Костянтину Логановському, як йдеться у листі подяки,
"за допомогу у справі захисту Української держави".

"Ваша громадянська позиція і підтримка нашого полку надихає нас на подвиги. Ви – наша надійна опора, Ваша підтримка – це наша перемога!" – зазначено у листі за підписом командира полку "Азов" Андрія Білецького.

Зауважимо, що ДУ Національний науковий центр радіаційної медицини НАМН України, як і більшість інших наукових інститутів Академії, регулярно надає лікувальну та реабілітаційну допомогу воїнам АТО після поранень різного ступеня важкості.

Лише у стінах відділення радіаційної психоневрології, що на базі ННЦРМ, було проліковано і реабілітовано 39 бійців, в тому числі переселенців із зони бойових дій на сході країни.

У досвіді фахівців відділення радіаційної психоневрології ННЦРМ лікування воїнів – ветеранів війни у Афганістані та інших збройних конфліктів, а також ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. А отже мають напрацювання і свої методики лікування поранених.

Усіх цих пацієнтів професора Логановського та його колег у різний час об'єднував спільний діагноз – коморбідна патологія, тобто стрес, черепно-мозкові травми, психосоматична патологія та загострення існуючої соматоневрологічної патології.

Такі пацієнти потребують спочатку повного комплексного лікування у таких закладах, як ННЦРМ НАМН України,
лікувальна база якого цілковито забезпечує потреби таких поранених. Результати показують, що таке лікування
дає хороші результати. І лише після лікування можливо починати реабілітацію таких пацієнтів.
Це принципова позиція професора Логановського, підтвердждена його багаторічним досвідом у цій царині.

Сам професор, Костянтин Миколайович Логановський, вважає за честь допомагати справжнім захисникам України та сприймає подяку від бійців, як найвище визнання його фахових якостей лікаря і громадянина.