Президент НАМН України та голова Київської ОДА підписали договір про співробітництво

609

Згідно програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої Постановою Верховної Ради України від 11 грудня 2014 року № 26-VІІІ, та Стратегії сталого розвитку "Україна – 2020", затвердженої Указом Президента України від 12 січня 2015 року № 5/2015, реформу охорони здоров’я визначено одним із пріоритетних напрямів державної політики, метою якої є кардинальне та комплексне реформування цієї сфери, спрямоване на створення системи охорони здоров’я, орієнтованої на пацієнта та спроможної забезпечити медичне обслуговування всіх громадян України на рівні розвинутих європейських держав.
З урахуванням Основ законодавства України про охорону здоров'я та беручи до уваги державну стратегію реформ в сфері охорони здоров’я і ратифіковану Україною Європейську хартію місцевого самоврядування та Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, Національна академія медичних наук України та Київська обласна державна адміністрація дійшли партнерської згоди та підписали договір про співробітництво.
13 листопада 2017 року в Київській облдержадміністрації відбулось урочисте підписання договору про співробітництво (партнерство) між Національною академією медичних наук України та Київською обласною державною адміністрацією.

Участь у зустрічі з нагоди підписання договору взяли очільники сторін-підписантів: президент НАМН України, академік Віталій Цимбалюк та голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган, а також інші учасники зустрічі – голова відділення з клінічної медицини при Президії НАМН України, академік НАМН України, директор ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України» Юрій Антипкін, начальник лікувально-організаційного управління НАМН України, доктор медичних наук, професор Ігор Шкробанець, директор департаменту охорони здоров’я Київської ОДА Алла Арешкович.

Представники влади області та Президії Академії підкреслили важливість даної співпраці для Київщини та розвитку вітчизняної медичної науки, засвідчили тверді наміри про взаємодію та окреслили перші кроки майбутнього партнерства.

Зокрема Президент Національної академії медичних наук України, академік Віталій Цимбалюк зазначив, що завдяки співпраці між КОДА та НАМН України жителі Київської області матимуть можливість отримувати високоякісну високотехнологічну медичну допомогу в профільних академічних закладах.

"Переважна більшість інститутів Академії мають потужні лікувальні бази, де щорічно надається висококваліфікована спеціалізована медична допомога (стаціонарна і консультативна) сотням тисяч хворих з різних регіонів України, в тому числі й з київщини. Разом з Міністерством охорони здоров’я України академічні інститути беруть участь в організації  спеціалізованої медичної допомоги в країні," – наголосив Президент НАМН України.

За словами голови КОДА Олександра Горгана, реформа охорони здоров’я є одним з пріоритетних напрямів державної політики, мета якої – кардинальне та комплексне реформування цієї сфери, спрямоване на створення системи охорони здоров’я, орієнтованої на пацієнта, спроможної забезпечити медичне обслуговування всіх громадян України на рівні розвинутих європейських держав. Тільки спільними зусиллями влади, наукових установ, медичних закладів і громадськості можливо досягти результатів.

«Сьогодні для того, щоб реалізувати медичну реформу на рівні Київської області не формально, а дійсно впровадити її в інтересах і лікаря, і пацієнта, ми потребуємо постійної роботи з експертними установами. Тому співробітництво Київської обласної державної адміністрації з Національною академією медичних наук України, яка нараховує близько двадцяти тисяч працюючих по всій державі та генерує всю компетенцію у медичній галузі, є дуже принциповим. Для мене це не формальність, а дійсно певна підвалина системної взаємодії, яку ми повинні використати в інтересах, повторюсь, як працівників галузі, так і тих, хто потребує медичної допомоги», – підкреслив очільник облдержадміністрації.

В свою чергу президент НАМН України Віталій Цимбалюк подякував голові ОДА за відкритість та готовність опановувати нові форми партнерства, за підтримку вітчизняної медичної науки та розуміння сучасної ситуації, а також відмітив обізнаність та поінформованість керманича Київщини щодо фахового рівня установ НАМН України.

Обговорили партнери і першочергові завдання співпраці влади регіону та медичної науки. Олександр Горган зазначив, що покращення демографічних показників в Київській області наразі є одним із пріоритетів у роботі облдержадміністрації.

«Ми констатуємо дуже тривожну тенденцію депопуляції мешканців області і боремось за кожне життя, особливо людини працездатного віку, тому що соціальне навантаження на працюючих зростає дуже стрімко. Збільшення народжуваності, збільшення тривалості життя, скорочення смертності – це пріоритет облдержадміністрації, без перебільшення, номер один сьогодні», – наголосив голова Київської ОДА.

Одними із перших кроків у реалізації партнерства розглядаються і створення найсучаснішого перинатального центру на Київщині, програми з профілактики здоров'я підростаючого покоління та молоді тощо. 

"У цьому напрямку фахівці Інституту педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України, як провідної науково-дослідної установи в Україні в сфері охорони здоров’я матері і дитини, готові підтримати і брати участь у впровадженні першочергових заходів, нових програм, фундаментальних та прикладних дослідженнях з актуальних проблем збереження здоров’я зокрема дітей та жінок з усієї країни і Київщини в тому числі, оскільки це регіон, найближчий до більшості установ НАМН. Адже переважна більшість інститутів розташовані у столиці, а відтак мешканцям області зручно їхати за особливою мед.допомогою саме сюди."  – зауважив директор Інституту, академік-секретар відділення клінічної медицини НАМН України Юрій Антипкін. 

Віталій Цимбалюк підкреслив, що співпраця з надання медичної допомоги стосується всіх установ, що діють в системі закладів НАМН України.

«Дійсно, ми можемо багато робити: 36 інститутів, абсолютно усі профілі з медицини. Вже зараз є перші кроки тісної співпраці області з Національним інститутом серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України. Якщо з Вашою допомогою ми так само будемо співпрацювати з іншими профільними інститутами, то дійсно жителі Київської області отримають необхідну якісну медичну допомогу. Адже на сьогоднішній день Національна академія медичних наук має найкращі умови. Ми відкриті до співпраці», – зазначив Віталій Цимбалюк.

Від імені сторін-партнерів голова Київщини та Президент Академії підтвердили свої наміри на папері, підписавши договір про співпрацю та потисли один одному руки. Даний договір є вагомим досягненням для обох партнерів, і, відрадно відзначити, що в особі керманича Київщини НАМН України отримала освіченого партнера та однодумця.

«Сьогоднішня подія є надзвичайно важливою і довгоочікуваною для нас. Це велика честь для Київщини  – мати такого партнера! Співробітництво з Національною академією медичних наук України дасть можливість наблизити науку до практики, а це сприятиме системному реформуванню охорони здоров’я в Київській області, максимальному наближенню медичної допомоги до кожного громадянина і підвищенню якості надання медичних послуг  населенню Київщини».