Сьогодні – Міжнародний день лікаря

627

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я в перший понеділок жовтня відзначається Міжнародний день лікаря. Це день солідарності та активних дій лікарів усього світу.
А у 1971 році з ініціативи ЮНІСЕФ, організації Мальтійський хрест та Міжнародного Червоного Хреста була створена міжнародна організація Лікарі без кордонів – Medecins Sans Frontieres, або, скорочено, MSF.
Ця організація, що працює під егідою ООН, надає медичну допомогу жертвам стихійних лих, збройних конфліктів, епідемій тощо більш як у вісімдесяти країнах світу. Допомога надається незалежно від релігійної або ж етнічної, політичної приналежності. Понад 700 медичних працівників товариства "Лікарі без кордонів" постійно трудяться в гарячих точках світу.
Вельмишановні колеги! 
Мужнім, героїчним Людям у білих халатах, у чиїх руках – людське життя і здоров’я, щиро зичимо усіх земних гараздів!
       
Бути лікарем – це покликання і доля, це спосіб життя і неймовірно важка робота. Але разом з тим – це можливість відчути себе задоволеним і щасливим – від кожного врятованого життя, кожної подарованої надії!

Слід зазначити, що в усі часи наші медичні працівники завжди гідно несли свою службу й виявляли високі людські та
професійні якості. 
На превеликий жаль, все міцнішає для нашої країни сумний зв’язок двох медичних тематик – мирної та військової. Тим самим лікарі України являють приклад об'єднання зусиль, солідарності й активних дій задля порятунку життів громадян.

І сьогодні у буквальному розумінні лікарі-добровольці, хірурги, фельдшери, медсестри ризикують і жертвують своїми життями заради порятунку воїнів-захисників.
У лікарів-науковців сьогодні не менш важлива місія. У тісній співпраці з колегами Ви у посиленому режимі працюєте над винаходами й розробками, створюєте у лабораторіях рішення, здатні допомогти на фронті і в тилу.
Ще з перших днів Революції Гідності медики НАМН долучилися до надання допомоги усім постраждалим. І значно розширили її у зв’язку з військовими діями на сході країни.
Провідні співробітники інститутів стали консультантами шпиталів. У зоні постійної уваги та турботи вчених-клініцистів знаходяться не лише учасники АТО, а й переселенці, прості люди, які пережили руйнування рідних домівок і власної долі.

У міжнародний День лікаря бажаємо Вам самим міцного здоров’я, довголіття, успіхів у всіх шляхетних справах, творчої наснаги і достатку.
Низький уклін Вам за Ваш щоденний подвиг, за щире і відкрите серце.
Щастя Вам, благополуччя та усього найкращого!

Зі святом Вас, шановні лікарі!