Смертельний укус комара: в Україні фіксують випадки лихоманки Західного Нілу – симптоми та загроза для Дніпропетровщини.
Гарячка Західного Нілу — це вірусна хвороба, яка передається через укуси комарів. В Україні недуг віднесений до I групи особливо небезпечних. За інформацією центру громадського здоров’я МОЗ України, з початку року зареєстровано 50 лабораторно підтверджених випадків захворювання. Були серед них й летальні.
Про симптоми та профілактику гарячки Західного Нілу Суспільному розповіла виконуюча обов`язки директорки Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України, професорка Вікторія Задорожна.
Цьогоріч у Хмельницькому від лихоманки померла 60-річна жінка. За словами медиків, до лікарні вона звернулась запізно, адже хвороба мала симптоми схожі на ГРВІ. На Дніпропетровщині випадків гарячки Західного Нілу цьогоріч не фіксували. Проте фахівці наголосили, що варто бути пильними — сезон цієї хвороби ще триває.
Симптоми та сезонність гарячки Західного Нілу
За словами професорки Вікторії Задорожної, лихоманка Західного Нілу має чималий відсоток летальних випадків. Недуг починається стрімко та супроводжується симптомами інтоксикації.
“Лихоманка проявляється високою температурою 39.9 градусів, розладами центральної нервової системи, болями в м’язах, суглобах, можлива висипка. У світі від лихоманки Західного Нілу помирає чотири з половиною відсотки хворих. Лабораторно фіксують переважно важкі та летальні випадки. Решта протікає легко та схожа на ГРВІ”, – каже фахівчиня.
Лихоманкою Західного Нілу людей інфікують переважно комарі. Своєю чергою комахи заражаються від птахів та деяких тварин.
“Носіями вірусу можуть бути перелітні птахи чи навіть коні. Переноситься лихоманка не лише комарами, а й кліщами. Звідси й сезонність хвороби. Ще до жовтня можливі випадки”, – наголошує Вікторія.
Вікторія Задорожна розказала, що в першу чергу лихоманка, як і більшість вірусних хвороб, небезпечна для осіб з груп ризику.
“Це ті, хто мають хронічні недуги, люди похилого віку. Проте я наголошую на тому, що гарячка Західного Нілу в нашій країні вивчена недостатньо і ми не знаємо який рівень колективного імунітету маємо”, – розказує Вікторія Задорожна.
Професорка додала, що вакцини від лихоманки нині немає. Проте попередити недуг все ж можна.
Профілактика недугу
Для індивідуальної профілактики гарячки Західного Нілу застосовують:
- захисний одяг,
- сітки на вікнах,
- засоби від комарів.
Історія та назва хвороби
Вперше у людини гарячку діагностували в Африці у 1939 році. Хворобу виявили у місті – Західний Ніл, нині – Фашида. Найбільший в історії спалах недугу був у Європі в 1996-1997 роках. Тоді захворіло близько п’яти тисяч людей.
Джерело:Інтернет – видання «Суспільне Дніпро»