Протокова аденокарцинома підшлункової залози

82

Михайлу Васильовичу 62 роки, півроку тому у нього вперше з’явились сильні болі в епігастрії, що супроводжувалось загальною слабкістю і дискомфортом після прийому їжі, а за перший місяць хвороби він втратив до 10 кг ваги.

Хворий звернувся до лікарні у Тернополі, на УЗД в нього помітили новоутворення підшлункової залози, а виконане МРТ підтвердило знахідку – новоутворення голівки підшлункової залози. Пацієнту порадили звернутися до ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України», де багато років функціонує спеціалізоване відділення з хірургії підшлункової залози та жовчовивідних проток.

Після дообстеження та мультидисциплінарного консиліуму, який є обов’язковим для пацієнтів онкологічного профілю, йому було виконано пілорусзберігаючу панкреатодуоденектомію за Traverso, з крайовою резекцією та пластикою верхньої брижової вени. Патогістологічний висновок підтвердив попередній діагноз: протокова аденокарцинома голівки підшлункової залози, G-2.

На 9 добу в задовільному стані Михайло Васильович був виписаний додому. Згідно рекомендацій онкологів подальше лікування він може отримувати у рідному місті.

Джерело інформації: ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України»

http://www.surgery.org.ua/News/Details/1bd4a3c4-1da5-4d0e-9fe1-53449454014c