В межах всеукраїнського проєкту з запобігання раптової серцевої смерті, продовжуємо рятувати серця українців

67

На минулому тижні доктор медичних наук, заступник директора з науково-координаційної роботи Костянтин Руденко спільно з командою фахівців КНП “Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради” вже вдруге виконали операцію Ферраці.

Радіємо, що регіональний центр набуває досвіду проведення таких операцій і вже найближчим часом виконуватимуть їх без нашої участі.

Пацієнт, 60 років. Він мав задишку. На жаль, консервативне лікування не допомагало.

У нього була гіпертрофічна кардіоміопатія. Внаслідок цієї патології був порушений серцевий ритм, кров не циркулювала належним чином і чоловік міг раптово померти.

Крім того, у пацієнта була ще й ішемічна хвороба серця. Тому цього дня було виконано два втручання. Костянтин Руденко виконав міектомію, а наша колега з Франківська Світлана Сарапук виконала аорто-коронарне шунтування.

Тепер життю чоловіка нічого не загрожує.

 

Нагадуємо, що Інститут Амосова, на базі якого працює експертний центр з лікування гіпертрофічної кардіоміопатії – є лідером у Європі за кількістю та успішних результатів хірургічного лікування гіпертрофічної кардіоміопатії та входить у десятку найпотужніших центрів із запобігання раптових смертей у світі.

Не зволікайте своїм здоров’ям.

 

Джерело інформації: ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України»

https://amosovinstitute.org.ua/2024/07/02/v-mezhah-vseukrayinskogo-proyektu-z-zapobigannya-raptovoyi-sertsevoyi-smerti-prodovzhuyemo-ryatuvati-sertsya-ukrayintsiv/