Привітання до Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку

520

Вельмишановні колеги, науковці!

Від імені Президії Національної академії медичних наук України та від мене особисто прийміть щирі вітання з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку!

Розвиток людства немислимий без розвитку науки і передових технологій, які за багато століть поспіль докорінно змінили форми людської життєдіяльності у всіх сферах. Всесвітній день науки за мир та розвиток покликаний підкреслити важливу роль науки в суспільстві і необхідність участі широкої громадськості в обговоренні нових наукових питань.

Ми живемо у чудовій країні з талановитими вченими, які задля МИРУ, здоров’я та розвитку населення у світі були першими у наукових проривах та відкриттях: Амосов Микола Михайлович вперше в світі створив і запровадив антитромботичні протези клапанів серця, Шалімов Олександр Олексійович широко відомий у світі своїми роботами в галузі гепатопанкреатобіології, Возіанов Олександр Федорович – один із лідерів урологів світу, його наукові розробки становлять вагомий внесок у фундаментальну та прикладну медицину та багато інших Всесвітньо відомих вчених з України. Вітчизняна науково-медична спільнота пишається видатними вченими, чий творчий доробок увійшов у скарбницю світової медичної науки.

Знаю, як важко працювати під час ракетних обстрілів з боку росії, коли немає світла, води та більшу частину часу всі вимушені проводити в укриттях. Та я впевнений, що незважаючи ні на що, дякуючи нашим захисникам, науковці України й надалі робитимуть все можливе заради розвитку та процвітання науки в світі. Разом ми – сила!

Вельмишановні колеги-науковці, щиро бажаю вам миру, міцного здоров’я, натхнення, не зупинятись на досягнутому, успіхів у всіх задумах і починаннях задля розвитку та процвітання науки.

З повагою

президент НАМН України

академік              Віталій ЦИМБАЛЮК