Клітини для серця

607

Наше серце сильне та могутнє. Кожної доби серце скорочується більше 100 000 разів та перекачує понад  8000 літрів крові. Але водночас, воно крихке та вразливе.

Гострі респіраторні вірусні захворювання, бактеріальні інфекції, а також інфаркт міокарда може призвести до ускладнень, у тому числі до розвитку дилатаційної кардіоміопатії.

Дилатаційна кардіоміопатія (ДКМП) — захворювання серцевого м’яза, що характеризується дилатацією (розширенням/розтягненням) і систолічною дисфункцією лівого шлуночка при відсутності порушень наповнення.

Лікування дилатаційної кардіоміопатії складне, потребує значних зусиль включно з оперативними втручаннями, або трансплантації серця, а пацієнти зазвичай стають позбавлені звичайного соціального та трудового життя.

Технології, що розроблені фахівцями відділу хірургії та трансплантації серця, дозволяють без операції, значно покращити стан пацієнтів з дилатаційною кардіоміопатією.

Метод ґрунтується на унікальних властивостях клітин пуповинної крові та дозволяє підвищити скоротливу функцію міокарду (збільшити фракцію викиду) та відповідно загальний стан пацієнта.

Новий метод клітинної терапії при кардіоміопатії застосовується в ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова НАМН України», як місток до трансплантації серця, що дозволяє пацієнту дочекатися своєї черги в задовільному стані.

Медична допомога надається за програмою «Деякі питання впровадження та реалізації нового механізму фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги в окремих наукових – дослідних установах НАМН».

Інформація надана ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова НАМН України».