Лікарі-волонтери з Національної академії медичних наук безоплатно консультують жителів деокупованих населених пунктів Київщини

413

Лікарі-волонтери з Національної академії медичних наук безоплатно консультують жителів деокупованих населених пунктів Київщини. За якою допомогою переважно звертаються до медичних працівників? Про роботу мобільних бригад медиків – розкаже Анатолій Журавльов.

Курсуючи вулицями в селищі Гостомель, на Київщині, досі раз у раз зустрічаєш пошкоджені будівлі… 

Торік – протягом місяця активних бойових дій – росіяни не обирали, куди стріляти. Нищили все без розбору.  У такому стані – вже після звільнення Гостомеля – можна було побачити одну з місцевих сімейних амбулаторій. У будівлі російські солдати облаштували свій штаб. 

Медзаклад вдалося повністю відновити протягом пари місяців після деокупації селища. Медики знову повернулися до комфортних умов роботи.

Анатолій Журавльов, кореспондент:


У цій амбулаторії сьогодні особливо багато людей. Адже сюди приїхали працювати вузькопрофільні лікарі Національної академії медичних наук України. Навіть коли світло вимикається, їм допомагають приймати пацієнтів – ось такі генератори.


Трошечки тріщинки – суха шкіра. Коли от розтягую пристінок носа, щоб оглянути, – лопається шкіра. Тому оціма кремами зволожуючими можна трошки і при вході в носик обробляти.


Для лікарів Національної академії медичних наук виїзні консультації вже стали традицією. З весни минулого року їх було понад півсотні в населених пунктах Київщини, що постраждали від війни.

Тетяна Сукачова, жителька смт Гостомель:


Ми були в подвалі, вони нас вийшли і вигнали. А я думала, що на растрел ведуть і у мене случився стрес такий великий, і тепер я страдаю.


У Тетяни Павлівни після життя в умовах окупації загострилося хронічне захворювання. Жінці потрібні консультації саме вузькопрофільних спеціалістів. Самій доїхати до Києва їй важко. І таких пацієнтів – дорослих і малих – на звільнених територіях чимало, констатують лікарі.

Олена Юзвак, директорка КНП “Гостомельский центр первинної медико-санітарної допомоги”:


Вони потребують як коригування в лікуванні, особливо – ендокринні захворювання, особливо захворювання – гіпертонічні хвороби. Потрібне коригування, потрібний постійний контроль. Приїжджає кардіолог, ендокринолог, невропатолог, окуліст, ЛОР… І ці виїзні консультації – безкоштовні – людей, які ну суперспеціалісти, лікарі, які високого рівня.


Юрій Драгомирик, лікар-отоларинголог ДУ “Інститут отоларингології ім. Коломійченка НАМН України”:


Логістика, транспорт – ще не такі доступні. Їдуть уже в крайньому випадку, коли проблема вже маніфестує. Тому тут спротиву чи якогось непорозуміння в важливості місії – ні в кого не виникло. Ініціативна група подала клич – всі відгукнулися.


До населених пунктів області мобільні бригади з Києва зазвичай виїжджають один-два рази на тиждень. 

Андрій Гук, лікар-нейрохірург ДУ “Інститут нейрохірургії ім. Ромоданова НАМН України”:


Це перший етап – виїзний. Коли люди знаходяться тут, коли спеціалісти тут консультують, надають свої рекомендації, розписують лікування. Але в разі того, якщо потрібно дообстеження, якщо потрібно проводити хірургічні лікування, то хворі скеровуюються по – умовно назвемо – “зеленому коридору”, де їх вже чекають в поліклінічних відділеннях наших науково-дослідних інститутів. Вони не вистоюють великі черги.


У виїзній бригаді завжди є психолог. Втім медики й інших спеціальностей розуміють – мають справу з особливими пацієнтами. Лікувальний ефект може мати навіть добре слово. 


З хорошим, добрим доктором, який співчуває тобі – і настроєніє появляється! І вродє в тебе нічого не болить. Так я сьогодні відчуваю і бажаю добра своєму доктору. – Навзаєм! – І удачі. – Вам здоровʼя.


Загалом на деокупованих територіях Київщини через медиків Національної Академії медичних наук пройшло вже близько п’яти тисяч пацієнтів. 

Андрій Гук, лікар-нейрохірург ДУ “Інститут нейрохірургії ім. Ромоданова НАМН України”:


Це – Гостомель, Буча, Ірпінь і навколишні села. Ми порахували, з цих п’яти тисяч, я би сказав, десь близько 50-ти вже прооперовано. Тобто це люди, які потребували хірургічного лікування. Дані показують те, що рівень захворюваності, рівень патологій на деокупованих територіях суттєво вищій, ніж там, де не було окупації.


Джерело: “ПОДРОБИЦІ”