Щодня фахівці ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України»проводять мініінвазивні операції

101

Навіть найскладніші випадки, такі як протезування аортального клапана, стали більше виконувати мініінвазивно.

У нашого 52-річного пацієнта Леоніда Лазутіна рік тому почалася аритмія. В ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України» діагностували важку аортальну ваду, яку потрібно було негайно корегувати.

Було використано методику мініторакотомії. Тобто – це невеличкий розріз до 6 см в міжреберному проміжку на передньобоковій поверхні грудної клітки. Протезування аортального клапана виконано успішно.

Лазутін Леонід погодився на операцію на серці тільки тому, що це буде мініінвазивно.

Чоловік працює в енергетичній галузі, яка переживає важкі часи через постійні обстріли ворогом. Окрім руйнувань критичної інфраструктури країни, на жаль, нещодавно загинули й колеги-енергетики Леоніда, яких не так легко кимось замінити. Тому чоловік не міг дозволити собі довго хворіти і єдиний шанс повернутися швиденько на роботу – це погодитися на мініінвазивну операцію.

Переваги мініінвазивних оперативних втручань очевидні:

– невеликі розрізи,

– менший біль,

– менша травматизація організму,

– швидший час відновлення і мінімальні рубці.

Дякуємо команді відділення хірургічного лікування патології аорти: Ігорю Жекову, Андрію Перепелюку, Олегу Саргошу, Андрію Грицюку та Геннадію Зінченку.

 

Джерело інформації: ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України»

https://amosovinstitute.org.ua/2024/04/15/shhodnya-fahivtsi-institutu-amosova-provodyat-miniinvazivni-operatsiyi/