Симультанна операція

46

До ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України» звернувся хворий зі скаргами на задишку, головокружіння та біль у правій нозі.

В анамнезі у пацієнта була ішемічна хвороба серця, з приводу якої він раніше переніс стентування коронарних артерій.

Під час обстеження, виконаного в ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України», було виявлено критичний стеноз аортального клапана, який загрожував життю пацієнта, та протяжну оклюзію стегнової артерії.

В найкоротші терміни пацієнту потрібно було виконати заміну аортального клапана та клубово-стегнове алошунтування, щоб зберегти життя хворого та нижню кінцівку

На міждисциплінарному консиліумі було прийнято рішення про проведення симультанного оперативного втручання (одночасно на серці та судинах нижньої кінцівки).

Через те, що пацієнту було показане оперативне втручання великого обʼєму, для пришвидшення реабілітації нашими кардіохірургами було запропоновано провести заміну аортального клапана мініінвазивно, розрізом 4 см з ІІІ міжребірʼ я праворуч, зі збереженням цілісності грудини. В той же час судинними хірургами було успішно відновлено кровотік у нижній кінцівці.

Період реабілітації даного пацієнта склав 5 днів і пацієнт в доброму стані виписаний додому.

Джерело інформації: ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України»

https://www.surgery.org.ua/News/Details/8d76dbf1-94f3-4a42-bdab-fb972d8aa903