НАМН України для пересічного громадянина – щось на кшталт навчального закладу, який випускає лікарів. Втім, це ажніяк не ВИШ, а величезний науковий центр, що координує фундаментальні дослідження в області медицини і готує для цього необхідні кадри.
15 січня 2016 року відбулися Загальні збори Національної академії медичних наук України, що згідно статуту складаються з 2-х частин – звіту президента та Президії попереднього скликання і власне самих виборів наступного президента.
Відтак обрання керівника, а саме президента Академії – процес відповідальний, а сама посада – надто приваблива для тих, хто волів би розпоряджатися бюджетними коштами. А таких і в самій академії, і навколо неї вистачає.
Тож вибори очільника та членів Президії НАМН і не обіцяли бути легкими.
Запекла боротьба за крісло Президента академії розгорнулась задовго до самої дати і проходила з використанням найбрудніших методів і технологій, добре відомих політикам, натомість обурливих і неприпустимих для академічного середовища.
З трьох кандидатів – діючого президента Андрія Сердюка та 2-х його віце-президентів Віталія Цимбалюка і Валерія Запорожана – члени НАМН України обрали без перебільшення найдостойнішого претендента – відомого вченого, нейрохірурга академіка Віталія Цимбалюка.
Напередодні виборів на засідання президії увірвалися два народних депутати Геннадій Кривошея і Максим Поляков, котрі мали на меті зірвати вибори як мінімум, розповідають «втихаря» між собою академіки – максимум як по завершенню виборів, прокоментував один з громадських діячів: «Вибори легітимні, позаяк закон яким маніпулюють ці два нардепи, не має жодної законної сили, його навіть не має опубліковано в офіційних державних ЗМІ. На мою думку, там спірне питання і по самому закону, адже він не має регуляції щодо застосування та поширення дії на академію. Такими провокативними діями, вони хотіли залякати науковців, бо певно мають задачу від свого «політичного рєшали», адже, думаю, не секрет, що ці два нардепи є «ручними» у всім відомого олігарха-корупціонера Мартиненка, який має свої бізнесові зацікавлення в нацакадемії». День виборів теж не минув без спроб зірвати виборчий процес або вплинути на його результати, знову як кажуть «на манежі одні і ті ж» – вищевказані нардепи знову появилися з «каруселями», власне Геннадія Кривошея зафільмував журналіст Владислав Філімоненко і задаючи прямі запитання, той відповідав завчені фрази розповідаючи про закон, а потім втік.
Коли ці двоє побачили що в них нічого не виходить, а на захист академіків прибули інші народні депутати, зокрема їхній однопартієць Леонід Ємець, почали застосовувати план «Б»
(ред:. орієнтуючись по часу)
коментар у фейсбуці Максима Полякова на його сторінці: https://www.facebook.com/polyakovma/posts/1234153009932110
«Сьогодні о 10:00 год. у Науково-дослідному інституті педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України за адресою вул. П. Майбороди, 8, посадовими особами Національної академії медичних наук України, зокрема громадянами Сердюком А.М., Кундієвим Ю.І., Цимбалюком В.І., в порушення вимог діючого законодавства України ініційовано проведення Загальних зборів Національної академії медичних наук України до порядку денного яких включені питання щодо обрання президента НАМН, першого віце-президента, віце-президентів та головного ученого секретаря НАМН, інших членів Президії НАМН.
Проведення вказаних нелегітимних Загальних зборів зазначеними посадовими особами (які підозрюються у скоєнні протиправних дій за численними фактами незаконного використання та привласнення бюджетних коштів, державного майна і активів в особливо великих розмірах) організовано з метою забезпечення приховування злочинної діяльності, знищення доказової бази за фактами встановлених та задокументованих епізодів організованої злочинної діяльності й збереження вертикалі управління для уможливлення здійснення подальших протиправних дій.
Необхідно зазначити, що вимогами Закону України від 26.11.2015 року № 848-VIII «Про наукову і науково-технічну діяльність», який набув чинності 13.01.2016 року, встановлено, що найвищим органом самоврядування НАМН є загальні збори, які складаються з дійсних членів (академіків) та членів-кореспондентів НАМН, а також передбачено, що усі основоположні рішення (крім питань, пов’язаних з виборами дійсних членів, членів-кореспондентів та іноземних членів Національної академії наук України) приймаються не лише дійсними членами (академіками) та членами-кореспондентами НАМН, які беруть участь у сесії, а й науковими працівниками, делегованими трудовими колективами наукових установ НАМН, які беруть участь у сесіях загальних зборів з правом ухвального голосу у кількості, що становить не менше половини кількості дійсних членів (академіків) та членів-кореспондентів НАМН, які беруть участь у сесії.
За таких умов, усвідомлюючи необхідність збереження і подальшого використання вертикалі корупційних зв’язків в системі НАМН, розрахунок посадових осіб, яким до сьогодні вдалось зберегтися у системі управління академії від часів діяльності злочинного режиму Януковича – Азарова – Богатирьової, спрямований на те, щоб через прийняття низки фіктивних неправомірних рішень забезпечити подальше існування корупційної складової, однією із ланок якої є зазначені посадові особи НАМН та якими (за наданими показами в рамках проведення відповідних процесуальних дій у досудових кримінальних розслідуваннях) підтверджено виконання незаконних вказівок, що надходили від колишнього прем’єр – міністра М. Азарова, чим нанесено колосальних збитків як Національній академії медичних наук України, так і в цілому державним інтересам України.»
Після чого почалось «шоу» із приїздом поліції, та інших людей у камуфляжі – що скупчились на подвір’ї Інституту педіатрії, акушерства і гінекології, де проходили Загальні збори, і мали на меті розігнати «збіговисько» – заслуговують на окрему розповідь.
Хто керує на даний час Національною Поліцією, робіть висновки самі, а також не забувайте цих двох прізвищ, коли будете голосувати на наступних виборах!
Попри всі намагання нашкодити з 3-х кандидатів – діючого президента Андрія Сердюка та 2-х його віце-президентів Віталія Цимбалюка і Валерія Запорожана – члени НАМН України обрали без перебільшення найдостойнішого претендента – відомого вченого, нейрохірурга академіка Віталія Цимбалюка.
Голова Національної Медичної Палати України доктор Сергій Кравченко, що був присутній під час виборчого процесу повідомив:
«Вибори президента відбулися в законний спосіб, з дотриманням всіх норм та процедур, тому наша організація одноголосно їх підтримала, а дивлячись на те що відбувалося, подібні явища будуть відбуватися до тих пір, поки ми не навчимося бути відповідальними і станемо на захист особистих інтересів в спільній боротьбі з корупцією в усіх аспектах».
Медики-патріоти висловлюють щиру вдячність в першу чергу Господу Богу та небайдужим до долі Академії народним депутатам – Леоніду Ємцю, Олегу Осуховському, Оксані Корчинській, Юрію Левченку.
Комбат «Айдару» і народний депутат Сергій Мельничук повідомив, що був запрошений медичною спільнотою.
«Я являюсь членом Національної Медичної Палати України і не міг бути осторонь подібного свавілля, захищаючи на сході Україну, люди висловили мені довіру та делегували мене в парламент для того, щоб захищав їхні інтереси на цьому фронті. Медицина в нашій країні і так розвалюється з усіх сторін, тому не можна допустити зриву виборів, щоб академія наук мала шанс отримати новий подих розвитку медичної наукової галузі» – сказав Мельничук.
Також велика подяка громадським та медичним діячам, журналістам – Роману Реведжуку, Валентині Скоропадській, Ользі Скрипник («Дзеркало тижня»), головному редактору журналу«Трибуна» Валентині Меншун, Анні Барміній (щотижневик «Аптека»).
Вибори відбулись успішно, НАМН України отримала новий подих, про який так багато говорили, а новому керівнику, як кажуть, «дерзайте»!
Суспільно-політична газета "Київ з перцем"
журналіст-фрілансер Оксана Ватаманюк
15.01.2016 р.