Столичні кардіохірурги прооперували пацієнта з унікальною вадою серця

185

Зі слів лікарів, Денис наразі почувається добре і вже виписався додому, де на нього чекали дружина і маленька донечка.

Як повідомляє Національний інститут серцево-судинної хірургії імені Амосова, успішно прооперували пацієнта з унікальною вадою серця — Синдромом Бланда — Уайта — Гарланда.

«Наш пацієнт — 33-річний чоловік Денис Панасюк з Одеси. Така вада в основному оперується у ранньому віці. Проте Денис взагалі дізнався про свій діагноз випадково, коли проходив ВЛК. Хоча у перші місяці життя чоловік переніс операцію з приводу відкритої артеріальної протоки. На жаль, тоді цей синдром не вдалося побачити», — йдеться у повідомленні.

Синдром ALCAPA характеризується аномальним відходженням лівої коронарної артерії від легеневої артерії. Але кожна вада має ще й свої особливості.

«У нашого пацієнта тільки передньоміжшлуночкова артерія відходила від легеневої артерії, а огинаюча відходила звичайно. Крім того, це відходження було на досить великій відстані від аорти, куди потрібно було пересаджувати цю коронарну артерію.

Тому потрібно було вирішувати виконувати пряму реплантацію цієї коронарної артерії чи робити Операцію Takeuchi. І правильне рішення можна було прийняти тільки під час операції. Вирішили залишити перший спосіб», — розповіли в інституті Амосова.

Джерело інформації : Сніжана БОЖОК, «Вечірній Київ»

https://vechirniy.kyiv.ua/news/94404/