Пішов з життя Зозуля Юрій Панасович

1442

Президія Національної академії медичних наук України з глибоким сумом повідомляє, що 24 листопада 2021 пішов з життя визначний вчений-нейрохірург, організатор науки та педагог Зозуля Юрій Панасович і висловлює щирі співчуття його рідним та близьким.

Зозуля Юрій Панасович народився 23 грудня 1927 у м. Вінниця. У 1950 закінчив Вінницький медичний інститут. Після закінчення Інституту працював в Київському НДІ нейрохірургії, який він очолив з 1993 (по 2013 рік). У 1993 був обраний віце-президентом Національної академії медичних наук України (по 2011). З 2013 — радник директора ДУ “Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України”.

Зозуля Ю.П. – визначний вчений-нейрохірург, доктор медичних наук, професор, академік НАН та НАМН України, Заслужений діяч науки і техніки, двічі лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, лауреат премії ім. О.О. Богомольця НАН України.

Основні напрями наукової діяльності Зозулі Ю.П. присвячені нейроонкології, проблемам вивчення біомолекулярних та генетичних механізмів розвитку пухлин мозку, клінічної патофізіології мозкового кровообігу, судинної нейрохірургії, проблемам нейротрансплантації, розробленню методів хірургічних втручань при різних видах патології головного мозку. Ним вперше розроблено та застосовано в нейрохірургії технології лазерної мікрохірургії.