Заголовок

1149

На середину січня 2013 року, за даними Державної санітарно-епідеміологічної служби та Міністерства охорони здоров’я України, в 10 великих містах країни показники захворюваності на грип та ГРВІ перебувають на неепідемічних рівнях, у жодному з міст епідпоріг не перевищено. У порівнянні з минулим тижнем загалом відбулося статистичне зростання захворюваності на грип та ГРВІ на 22,2%, що було пов’язане із закінченням святкових днів. Серед дитячого населення в цілому рівні захворюваності зросли на 14,1%, питома вага дітей склала 60,3%, від усіх захворілих.  Реєструється приріст захворюваності серед дітей у Чернігові на 72,8%, у Запоріжжі на 47,7%, у Одесі на 30,2% та Києві на 11,5%. Найбільша кількість захворілих дітей зареєстровано у віковій групі 1-4 роки і становить 48,5% від усіх захворілих дітей.

Від початку епідемічного сезону грипу в лабораторії ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім.Л.В.Громашевського НАМН України» виділено 5 вірусів грипу, три з них –  A(H1N1) пандемічний, а два інших  належать до підтипу А(H3N2) та типу В.

У США, за даними Центру контролю за хворобами (CDC), на 1 тижні 2013 року активність грипу перебуває на своєму піку. Всього 32,8% зразків були позитивними на грип з усіх 12876 досліджених за тиждень. Віруси грипу типу А виявляються у 79,8 %, а В – у 20,2% випадків. Серед усіх вірусів грипу типу А переважають віруси А(H3N2). Епідемічний рівень захворюваності реєструється у 47 штатах, регіональний – у 2 штатах, поодинокі спалахи – у 1 штаті, та спорадичні випадки грипу – у 1 штаті. В одному штаті активність грипу відсутня.

За даними Європейського бюро ВООЗ, на 1 тижні 2012р. в Європейському регіоні активність грипу зростає, причому – переважно в країнах Західної Європи. Відсоток позитивних на грип зразків від хворих в країнах Європейського регіону склав 36,6%. Випадки, зумовлені вірусами грипу А, складають 49% та В – 51%. В Чеській Республіці, Польщі та Латвії серед збудників грипу превалює пандемічний вірус А(H1N1)pdm2009, який зумовлює у частини хворих тяжкий перебіг хвороби.

Пожвавлення епідемічної ситуації з грипу в Україні очікується, починаючи з другої половини січня. При загостренні епідемічної ситуації на грип слід задіяти традиційні протиепідемічні заходи – уникнення місць скупчення населення та обмеження контактів з особами з підозрою на захворювання на гострі респіраторні інфекції, ізоляція захворілих, введення обмежувальних та карантинних заходів і т.і.