14 грудня — особливий день у сучасній історії України. Це День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. День пам’яті та гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків а
"На сьогодні залишилося 199 тисяч учасників ліквідації аварії, котрі ціною свого життя і здоров’я рятували людство від згубної дії Чорнобильської аварії — катастрофи планетарного масштабу, за що заслуговують на велику вдячність та шану. Десятки тисяч наших співвітчизників змушені були назавжди залишити рідні домівки на радіоактивно забруднених територіях. Наразі ще є 1,66 мільйона українців, зокрема 377 тисяч дітей, які (потерпілі) не з власної вини зазнали впливу іонізуючого опромінення і дотепер відчувають негативний вплив Чорнобиля. 2 835 ядерників потерпають від дії опромінення, що мало місце при ліквідації ядерних аварій та участі у випробуваннях. Особливо болючими є відомості про 1 784 дітей з інвалідністю, про 36 525 вдів, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Лише з 2007-го по 2018 рік кількість постраждалих зменшилася на 657 988 осіб."
Це початок опублікованої в газеті “Голос України” від 22 грудня 2018 року №247(7002) статті “Чорнобильська медицина має бути пріоритетом”
Автор статті – Перший заступник генерального директора з наукової роботи Національного наукового центру радіаційної медицини НАМН України, доктор медичних наук, професор Сушко Віктор Олександрович.
Переглянути дану статтю можна на офіційному сайті газети “Голос України” .
Повну електронну версію статті від 20.12.2018 р. читайте за посиланням на першоджерело: