НАМН України та Департамент охорони здоров’я КМДА підписали договір про співробітництво

722

Державне партнерство

Національна академія медичних наук України та Департамент охорони здоров’я КМДА підписали договір про співробітництво. Основна його мета – створення ще більш сприятливих умов для рівноправного та справедливого доступу киян до медичних послуг, зокрема тих, що надають в 36-ти науково-дослідних інститутах Академії, з яких 22 розташовані у столиці. 

У даному випадку йдеться про професійне партнерство, яке має працювати на наближення до мешканців столиці високоспеціалізованої медичної допомоги. 6 грудня 2017 р. президент НАМН України академік Віталій Цимбалюк та директора Департаменту охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації Валентини Гінзбург офіційно засвідчили підписами договорі про співробітництво з надання медичних послуг киянам у закладах Академії. У церемонії підписання також взяв участь віце-президент НАМН України академік Микола Тронько.

Основні пункти договору визначають саме порядок лікування киян у закладах охорони здоров’я третинного рівня, підпорядкованих Національній академії медичних наук України. Договором передбачено здійснення організаційних
заходів щодо направлення мешканців Києва до наукових установ Національної академії медичних наук України, створення системи оперативного та планового консультування співробітниками НАМН України хворих киян, вдосконалення організаційних засад забезпечення наступності у лікуванні, реабілітації та диспансерного спостереження пацієнтів, що лікувались в установах НАМН України за місцем проживання тощо.

"Переважна більшість інститутів Академії мають потужні лікувальні бази, де щорічно надається висококваліфікована спеціалізована медична допомога (стаціонарна і консультативна) сотням тисяч хворих з різних регіонів України, в тому числі й з Києва і у цьому плані кияни у найвигіднішому становищі, – наголосив Віталій Цимбалюк.

Відрадно, що у мерії розуміють переваги такого партнерства, адже дійсно завдяки співпраці між КМДА та НАМН України жителі Києва матимуть можливість отримувати високоякісну високотехнологічну медичну допомогу в профільних академічних закладах, а кияни справді мають у цьому плані перевагу, бо їм для цього не потрібно їхати до інших міст.

«У столиці майже ідеальні умови для плідної співпраці лікарів-практиків і науковців насамперед тому, що в нашому місті зосереджено велику кількість високоспеціалізованих інститутів. Тож ми маємо і будемо у повну силу використовувати ці унікальні можливості для збереження, повернення та підтримки здоров’я киян», – наголосила директор Департаменту КМДА Валентина Гінзбург.

Цьогоріч це вже 2-й крок до державного партнерства з боку керівництва НАМН України та місцевої влади. Нагадаємо, 13 листопада 2017 року було підписано аналогічний договір із головою Київської облдержадміністрації, що орієнтований на лікування мешканців Київщини в установах НАМН України коштом місцевого бюджету області.