Засідання Президії НАМН України

532

Президія НАМН
14 грудня 2017 року Президія НАМН України зібралась на чергове, останнє у 2017 році, засідання для обговорення поточних питань, підбиття підсумків та обговорення планів на наступний 2018-й рік.

Робоче засідання Президії НАМН України проходило в стінах Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України, тож за доброю традицією розпочали академіки та член-кореспонденти свою роботу із доповіді очільника Інституту академіка Юрія Фещенка, присвяченої стану та стратегії розвитку пульмонології в Україні.

Жваве обговорення викликала доповідь молодого ученого ст.н.с. ДУ «ННЦРМ НАМН України» к.м.н. Олександра Луценка «Особливості харчування дитячого населення, яке постійно проживає на радіоактивно забруднених територіях України». Віднедавно відроджена практика виступу молодих вчених на засіданнях президії дає чудову можливість молодим науковцям представляти свої дослідження досвідченому академічному товариству, забезпечує плідний зв'язок наукових поколінь, виявляє та формує молоді таланти у науковій медичній еліті країни.

Про затвердження переліку науково-дослідних робіт, що заплановані до виконання у 2018-2020 рр. науковими установами
НАМН України за рахунок бюджетного фінансування доповіли керівники наукових відділень НАМН України:
– академік секретар відділення теоретичної і профілактичної медицини академік Базика Д.А.
– академік-секретар відділення клінічної медицини академік Антипкін Ю.Г.

Заслухавши інформацію головного ученого секретаря чл.-кор. НАМН України Володимира Міхньова про заснування академічних премій визначних учених в галузі медицини, Президія НАМН України постановила:
      заснувати премії НАМН України:

  • імені О.С.Коломійченка – для переможців конкурсу за кращу наукову працю в галузі оториноларингології. Науковою установою-організатором визначити ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка НАМН України»;
  • імені О.О.Коржа – для переможців конкурсу за кращу наукову працю в галузі ортопедії і травматології. Науковими установами-організаторами визначити: ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка НАМН України»; ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України».
  • імені О.М.Лук’янової – для переможців конкурсу за кращу наукову працю в галузі педіатрії. Науковою установою-організатором визначити ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України».
  • – імені А.П.Ромоданова – для переможців конкурсу за кращу наукову працю в галузі нейрохірургії. Науковою установою-організатором визначити ДУ «Інститут нейрохірургії ім.акад. А.П.Ромоданова НАМН України».
  • – імені В.П.Філатова – для переможців конкурсу за кращу наукову працю в галузі офтальмології. Науковою установою-організатором визначити ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова НАМН України».
  • – імені О.М.Марзєєва – для переможців конкурсу за кращу наукову працю в галузі гігієни. Науковою установою-організатором визначити ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М.Марзєєва НАМН України».
  • – імені Л.Т.Малої – для переможців конкурсу за кращу наукову працю в галузі терапії. Науковою установою-організатором визначити ДУ «Національний інститут терапії ім. Л.Т.Малої НАМН України».

Науковим установам-організаторам із залученням відповідних наукових чи лікарських асоціацій до 15 січня 2018 року доручено розробити положення про премії, визначивши в них розмір грошової винагороди для лауреатів премії і можливі джерела фінансування, та подати на затвердження Президії НАМН України.