З 23 листопада по 1 грудня 2019 р. делегація українських науковців Національної академії медичних наук України з офіційним візитом перебувала у м. Шеньчжень провінції Гуандун, що на півдні Китаю.
Для довідки: Шеньчжень – це молоде місто субпровінційного рівня в КНР, розташоване на півдні провінції Гуандун, що межує з Гонконгом. Місто, що виросло на місці рибацького селища і за 40 років перетворилось на потужний промисловий та науковий центр. Населення Шеньчженю в 2019 році складало 12.12 млн осіб.
Мета візиту – налагодження наукових контактів з науковими колективами та організаціями та зокрема співпраця у розвитку сучасного пріоритетного напрямку охорони здоров’я – регенеративної медицини.
До складу делегації увійшли:
- Президент НАМН України академік Віталій Цимбалюк;
- віце-президент НАМН України, директор ДУ “Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України” академік Микола Тронько;
- заступник директора з наукової роботи ДУ “Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України” академік Анатолій Руденко;
- заступник директора з організаційної та клініко-інноваційної роботи ДУ “Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України” д м н Руслан Салютін;
- Світлана Болгарська ( ДУ “Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України”);
- керівник Науково-практичного центру тканинної та клітинної терапії Євген Голюк (ДУ “Інститут травматології та ортопедії НАМН України”)
- завідувач Лабораторії клітинних та тканинних культур к м н, с н с Віталій Кирик ( ДУ “Інститут генетичної та регенеративної медицини намн України”).
- організатор поїздки з українського боку Ірина Годунова.
Приймав українську делегацію Південний університет науки і технологій SUS Tech, що спеціалізується на проведенні досліджень та навчанні в галузі природничих наук та інженерно-технічних спеціальностей, а згодом на його базі планується створення Китайської “силіконової долини”. Китайські колеги забезпечили проживання, знайомство з університетом та його потужною бібліотекою, з іншими перспективними закладами, зустріч з керівництвом університету.
Відтак китайська сторона нині активно залучає партнерів до співпраці. Формуючи коло міжнародних партнерів, відзначають високий рівень українських досягнень та досліджень українських науковців-медиків і офіційно планують встановити ефективні взаємозв’язки з установами, науковими колективами та закладами у сфері медичної науки та практичної охорони здоров’я Національної академії медичних наук України.
Під час візиту наші науковці відвідали чимало медичних закладів Шеньчженю та науково-дослідних інститутів, зокрема Інститут стовбурових клітин рослин та інші, а також наші фахівці взяли участь у наукових конференціях.
Приймали наших науковців і на рівні міста – провели зустрічі та домовленості з керівництвом м. Шеньчжень.
- Президент НАМН України та керівник делегації академік Віталій Цимбалюк вбачає у такому стратегічному партнерстві хороший знак, вихід на новий рівень та позитивні перспективи, як для окремих наукових колективів і установ, так і для розвитку вітчизняної медичної науки в цілому.