ІХ з’їзд ендокринологів України. До 100-річчя ДУ «Інститут проблем ендокринної патології iм. В.Я. Данилевського НАМН України»

1330

19-22 листопада 2019 року згідно з державним Реєстром з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій на 2019 рік (стор. 7, п. 11) ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського, НАМН України», ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України», Асоціацією ендокринологів України проведено ІХ з’їзд ендокринологів України, що присвячений 100-річному ювілею ДУ «Інститут проблем ендокринної патології iм. В.Я. Данилевського НАМН України», який, згідно з Додатком до Постанови Верховної Ради України від 18 грудня 2018 року № 2654-VIII «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2019 році», відзначається на державному рівні.

19 листопада 2019 р. відбулося урочисте засідання, присвячене 100-річчю заснування ДУ «ІПЕП ім. В.Я. Данилевського НАМН України». 

Були зачитані поздоровлення від Президента України В.О. Зеленського та голови Верховної Ради України Д.О. Разумкова. Зі словами привітання з нагоди ювілею до учасників з’їзду звернулися представники керівництва МОЗ, МОН, НАН, НАМН України, області та міста, фармацевтичних компаній, народних депутатів, відомих зарубіжних вчених (США, Італія, Польща, Бельгія, Китай, Білорусь, Азербайджан та ін.) одночасно було проведено нагородження кращих співробітників ДУ «ІПЕП ім. В.Я. Данилевського НАМН України».

Робота ІХ з’їзду проходила у вигляді пленарних та секційних засідань, а також тематичних наукових сесій.

У роботі з’їзду взяли участь 756 учасників, з них – 127 делегатів та 141 учасник з’їзду з 24 областей України та м. Києва, 440 учасників з м. Харкова та Харківської області (із них 125 співробітників ІПЕП). Також присутні 11 зарубіжних вчених із 7 країн. В тому числі: США – 2, Китаю – 3, Бельгії – 1, Італії – 1, Польщі – 2, Азербайджану – 1, Білорусі – 1. Представників фармацевтичних фірм – 31, представників засобів масової інформації – 6.

За науковою програмою з’їзду були розглянути актуальні питання експериментальної та клінічної ендокринології, а саме: фундаментальні аспекти сучасної ендокринології, новітні інноваційні технології в профілактиці і лікуванні найпоширеніших ендокринних захворювань, епідеміологія та патогенез цукрового діабету та його ускладнень, цукровий діабет і серцево-судинні захворювання, неврологічні та судинні ускладнення цукрового діабету, нецукровий діабет, поліендокринопатії, патологія щитовидної залози, орфанні захворювання, дитяча ендокринологія, репродуктивна ендокринологія, ендокринна хірургія, ожиріння та метаболічний синдром, нейроендокринологія.

Наприкінці роботи з’їзду було проведено засідання Асоціації ендокринологів України, на якому зробив доповідь за звітний період президент Асоціації академік НАМН України Микола Тронько та провідні фахівці в області клінічної та експериментальної ендокринології, проведено обрання членів правління, прийняття резолюції та закриття з’їзду.

За матеріалами з’їзду видано спеціальний випуск журналу «Проблеми ендокринної патології».

Делегати та учасники з’їзду мали можливість ознайомитись із виставкою фармацевтичних фірм та друкованою науковою продукцією співробітників ДУ «ІПЕП». Делегатам та учасникам з’їзду видано 719 сертифікатів.