Триває Зустріч експертів держав-членів Конвенції про заборону розробки, виробництва та накопичення запасів бактеріологічної (біологічної) і токсинної зброї та про їх знищення

764

В Женеві триває Зустріч експертів держав-членів Конвенції про заборону розробки, виробництва та накопичення запасів бактеріологічної (біологічної) і токсинної зброї та про їх знищення (КБТЗ), активну участь у якій бере делегація України.

До складу української делегації на вказаному заході увійшли представники Постійного представництва України при Відділенні ООН та інших міжнародних організацій у Женеві, Міністерства закордонних справ, Держпродспоживслужби, Національної академії наук, Національної академії медичних наук, Національної академії аграрних наук України та ННЦ “Інститут біології та медицини” КНУ ім. Т.Шевченка.

Від Національної академії медичних наук України до складу української делегації увійшла член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор, директор державної установи «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського» НАМН України Вікторія Задорожна. Від Національної академії наук України до складу української делегації увійшов академік НАН та НАМН України, доктор біологічних наук, професор, директор Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України Сергій Комісаренко.

В ході засідання експертів з огляду нових досягнень в галузі науки і технологій, що стосуються КБТЗ (MX-2), делегація України наголосила на важливості створення в рамках Конвенції ефективного механізму огляду таких науково-технічних досягнень для визначення ризиків та можливостей для забезпечення біобезпеки. Такий механізм, на думку української сторони, має стимулювати науково-технічний прогрес, водночас запобігаючи потенційному використанню наукових досягнень із зловмисними цілями. Делегація України підкреслила, що механізм, з одного боку, має надавати можливість широкої географічної представленості наукових кадрів різних країн, з іншого – дозволяти залучати до його діяльності найвизначніших науковців світового масштабу.

Під час виступу на засіданні експертів з посилення національної імплементації (MX-3) делегація України поінформувала про роботу, що здійснюється в Україні з метою удосконалення нормативно-правової бази у зазначеній сфері, зокрема у галузі експортного контролю, покращення взаємодії зацікавлених органів державної влади, наукових установ та організацій, впровадження системи управління біологічними ризиками, пов’язаними зі збудниками особливо небезпечних інфекцій.

За матеріалами Постійного представництва України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві