Про самопочуття пацієнтів, трансплантацію серця, особливості операцій в ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України» – з перших вуст

721

Нещодавно фахівці ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України» писали про трансплантацію серця 60-ти річній жінці. І ось вона вже вдома і почувається добре.

Валентина Олександрівна багато років жила з діагнозом дилатаційна кардіоміопатія – захворювання серця, при якому спостерігається дилатація (розтягнення) порожнин серця та виникає систолічна дисфункція. Тобто її значно збільшене у розмірах серце не могло забезпечити достатню подачу кисню до тканин. Загальний стан пацієнтки ще ускладнювався її віком. Вона була майже позбавлена можливості ходити та лежачи спати.

Світло надії врешті з’явилося. Донорське серце від молодої людини знайшлося і змогло врятувати життя Валентини Олександрівни. Трансплантація була проведена кардіохірургами Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України на базі Рівненської міської лікарні і вже на другий день її перевезли до Києва. Після трансплантаційну реабілітацію жінка проходила у відділенні трансплантації серця та кардіохірургії Інституту.

В день виписки Валентини Олександрівни додому їхав і Петро, житель міста Дубно, який також в цьому році переніс операцію з трансплантації серця в місті Рівне, а зараз закінчив планове обстеження. Про самопочуття пацієнтів, трансплантацію серця, особливості операцій розкажуть у відео реципієнти, лікуючий хірург та керівник відділу хірургії і трансплантації серця ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України» Габрієлян Артур Володимирович.

Уся медична допомога надана відповідно до пілотного проекту з фінансування трансплантації та пов’язаною з нею діяльністю.

Інформація надана ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України»