Проблема щодо методики розрахунку вартості медичних послуг у закладах охорони здоров’я не є новою. Таких методик існує декілька, кожна з них перебуває у вжитку, а бракує — саме єдиної.
22 червня 2016 р. у Києві, у великому конференц-холі Національного наукового центру (ННЦ) «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска Національної академії медичних наук (НАМН) України», відбулося спільне засідання членів робочої групи Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України та НАМН України, а також головних лікарів, їх заступників та начальників планово-економічних відділів установ НАМН України та МОЗ України — відповідно до наказу МОЗ України від 08.06.2016 р. № 538 «Про утворення та затвердження складу міжвідомчої робочої групи з питань розроблення наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження єдиної методики розрахунку вартості медичних послуг».
У рамках порядку денного заходу — у супроводі небайдужої фахової дискусії та жвавого обміну думками — було проведено аналіз існуючих методик розрахунку вартості медичних послуг; обговорено існуючі методики розрахунку вартості медичних послуг (зокрема DRG-методики), окреслено їх основні переваги та недоліки; висунуто пропозиції до МОЗ України та НАМН України щодо єдиної методики розрахунку вартості медичних послуг та розробки методичних рекомендацій з технології проведення процедури розрахунку вартості медичних послуг в закладах і установах охорони здоров’я України незалежно від їх відомчого підпорядкування; а підсумково — зроблено рішучий крок у напрямку підготовки проекту наказу МОЗ України щодо єдиної методики розрахунку вартості медичних послуг.
Більше про це у тижневику "Аптека": http://www.apteka.ua/article/376857