Захід, який проводився під керівництвом головного хірурга Міністерства оборони України полковника медичної служби Ігоря Хоменка, традиційно об’єднав в обговоренні нагальних професійних питань кращих військових та цивільних лікарів країни та їх закордонних колег.
В Одесі, на базі Військово-медичного клінічного центру Південного регіону пройшла дводенна Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання надання хірургічної допомоги та анестезіологічного забезпечення в умовах воєнного і мирного часу». Участь у конференції від Національної академії медичних наук України взяв особисто президент НАМН академік Віталій Цимбалюк, директори декількох інститутів НАМН України, зокрема директор ДУ "Інститут травматології та ортопедії НАМН України" академік Георгій Гайко, директор ДУ "Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева НАМН України" д.м.н., проф., член-кореспондент НАМН Валерій Бойко, директор ДУ "Національний інститут хірургії і трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України" д.м.н.,ж проф., член-кореспондент НАВМН Олександр Усенко, директор ДУ "Національний інститут серцево-судинних захворювань ім. М.М. Амосова" академік Василь Лазоришинець, директор ДУ "Інститут ядерної медицини та променевої діагностики НАМН України" д.м.н., проф., член-кореспондент НАМН Ірина Дикан, академіки Петро Фомін та Олександр Лоскутов, інші представники Академії.
Як зазначив начальник кафедри військової хірургії Української військово-медичної академії полковник медичної служби Ярослав Заруцький, після початку антитерористичної операції актуальність та науково-практична складова таких щорічних заходів значно зросли, до них із великим зацікавленням долучаються й цивільні провідні фахівці хірургічного профілю України та інших держав. Закордонні колеги активно цікавляться сучасним досвідом наших лікарів, особливо набутим в умовах гібридної війни, нав’язаної сусідньою державою. Цього року у роботі конференції взяли участь представники Німеччини та Білорусі.
Наукові установи Національної академії медичних наук України беруть активну участь у наданні допомоги пораненим та співпрацюють з військовими медиками. З початком війни медики Академії теми мирних досліджень відклали у бік і зосередили знання і досвід на лікуванні бойових травм. Станом на вересень 2017 року в академічних клініках пройшли лікування 2697 учасників АТО. А всього станом на 15 вересня 2017 року її фахівці пролікували та проконсультували 8718 поранених захисників України.
Майже 600 поранених бійців на вищому рівні отримали медичну допомогу: в Інституті травматології та ортопедії НАМН України – 185, 169 – в Інституті очних хвороб та тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України – 169 бійців, в Національному інституті хірургії і трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України – 165 . Багато поранених пролікували на базі й інших академічних інститутів.
Найближчим часом планується вивчення досвіду лікування вогнепальних ушкоджень у фахових інститутах НАМН України.
"Проведення такого заходу за участю великої кількості провідних спеціалістів в галузі медицини дає можливість ретельно проаналізувати як досягнення, так і нові напрями в організації медичного забезпечення, обмінятися власним досвідом, сформувати єдині погляди на впровадження інноваційних технологій із використанням передових новітніх методів проведення високотехнологічних операцій, а саме з запровадження такої системи надання медичної допомоги, яка дозволить ефективно рятувати життя захисників України — учасників АТО," — зазначив перед початком першого пленарного засідання начальник ВМКЦ ПР полковник медичної служби Роман Кальчук.
По завершенні пленарного засідання учасники конференції зосередили свою роботу по секціях за основними фаховими напрямками, де обговорили проблемні питання, досягнення, обмінялись набутим досвідом.
Цьогоріч магістральними темами обговорень стали бойова хірургічна травма голови, грудної клітки, живота, кінцівок, а також актуальні питання сучасної, високотехнологічної хірургії.
Зокрема, учасники секції, де розглядались питання лапороскопічної, малоінвазивної хірургії, отримали змогу наживо, в режимі он-лайн спостерігати за роботою провідного хірурга регіону полковника медичної служби Віталія Шаповалова, який проводив операцію з приводу пахових гриж за допомогою сучасних технологій.
Учасники конференції сподіваються, що результатом цього представницького хірургічного форуму стане не лише обмін досвідом та підбиття підсумків роботи, а й визначення перспективних, нагальних напрямків подальшого вдосконалення військової медицини в Україні.
На фото:
Президент НАМН України В. Цимбалюк виступає з доповіддю перед учасниками науково-практичної конференції з міжнародною участю «Актуальні питання надання хірургічної допомоги та анестезіологічного забезпечення в умовах воєнного і мирного часу»