У Мінфіні обіцяють, що погасять борги із зарплат медиків вже цього тижня

417

Мінфін погодив розпорядження Міністерства охорони здоров'я щодо розподілу резерву коштів медичної субвенції між регіонами в обсязі 559,2 млн грн.Кабінет міністрів України вирішить проблему заборгованості із заробітних плат працівникам закладів охорони здоров'я до кінця поточного тижня, повідомляється на сторінці Міністерства фінансів у соцмережі Facebook.

Як наголошується в повідомленні, 18 вересня Мінфін погодив розпорядження Міністерства охорони здоров'я щодо розподілу резерву коштів медичної субвенції між регіонами в обсязі 559,2 млн грн, але через бюрократичні процедури воно не було винесено на розгляд уряду.


«Зазначений акт планується затвердити на найближчому засіданні Кабінету міністрів України», – наголошується в повідомленні. Також повідомляється, що в складі медичної субвенції залишається ще додатковий резерв коштів у сумі 1,038 млрд грн, який найближчим часом буде розподілено між регіонами, що потребують фінансової підтримки.

Нагадаємо, 19 вересня медики проводили попереджувальну акцію протесту в центрі Києва з ходою і пікетуванням Кабінету міністрів, Верховної Ради і Адміністрації президента. Серед основних вимог учасників були збільшення медичної субвенції майже на 4 млрд грн, призначення профільного міністра, підвищення зарплати і погашення заборгованості, проведення реформи системи охорони здоров'я з дотриманням Конституції і законодавства, а також з урахуванням позиції профспілки.