Відбулась ювілейна науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання громадського здоров’я та екологічної безпеки України»

621

21-22 жовтня 2021 року відбулася святкова ювілейна науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання громадського здоров’я та екологічної безпеки України», присвячена 90-річчю з дня заснування ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України».

Робота конференції складалася з двох пленарних засідань, що проходили в режимі он-лайн. У конференції взяли участь провідні науковці країни, викладачі ВНЗ, лікарі, хіміки, фізики та фахівці інших професій майже з усіх регіонів України, а також представники ВООЗ, МАГАТЕ, Республіки Бєларусь, Сполучених Штатів Америки, Медичного університету Доккіо (Японія), Австрії, Швеції. Серед учасників конференції були представники Національної Академії медичних наук України, Міністерства охорони здоров’я України, Національної Академії наук України, наукових та практичних закладів охорони здоров’я України та громадських організацій. Загальна кількість учасників – 255 осіб.

Основним пріоритетом проведеної конференції були питання профілактики захворювань, формування умов здорового середовища та відповідального ставлення населення до свого здоров’я. Було заслухано 39 доповідей. За результатами обговорень підготовлена резолюція з висвітленням найбільш вагомих питань сьогодення.

Більшість доповідей були присвячені пріоритетним напрямкам сучасної профілактичної медицини. Це – питання якості питної води в Україні та рекомендації щодо її покращання, наукового обґрунтування покращення стану атмосферного повітря, ґрунту та поводження з відходами, гігієнічні проблеми питного водопостачання та очищення стічних вод, гігієни житлових приміщень, планування та забудови населених місць, санітарна мікробіологія, не втратили своєї актуальності на сьогодні і гігієнічні проблеми канцерогенних факторів довкілля, радіаційної безпеки та безпеки лікарських засобів. І, як завжди, учасників турбували проблеми генетичної епідеміології, гігієни дітей та підлітків, профілактика аліментарно-залежних захворювань та проблеми безпечного середовища життєдіяльності і здоров’я населення в розпал пандемії COVID -19.

Учасників конференції привітали президент НАМН України, академік НАН та НАМН України Цимбалюк Віталій Іванович, Заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Кузін Ігор Володимирович, Генеральний директор Директорату громадського здоров’я та профілактики захворюваності МОЗ України Руденко Ірина Сергіївна, Начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства та розслідування епідеміологічних спалахів Держпродспоживслужби України Григоренко Алла Анатоліївна та колеги дружніх Інститутів.

Щиро вдячні всім учасникам конференції за активну участь.

Інформація надана ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України»