Відділу експериментального моделювання і трансплантології з експериментально-біологічною клінікою ДУ «ІПХС ім. проф. М.І. Ситенка НАМН України» виповнилося 85 років

1216

Відділу експериментального моделювання і трансплантології з експериментально-біологічної клінікою ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка НАМН України» виповнилося 85 років.

Перші дослідження на тваринах були проведені в інституті ще в 30-ті роки минулого століття. А восени 1934 р відділ був офіційно сформований як сектор експериментальної ортопедії і травматології при Всеукраїнському інституті експериментальної медицини. Складні часи для відділу відбулись під час Великої Вітчизняної війни, коли його робота була тимчасово припинена, але з 1943 р. знову відновилась після повернення інституту з евакуації. На базі експериментального відділу протягом всього часу існування інститут проводив свої дослідження з використанням тварин, а також у співробітництві з учбовими, науковими, лікувальними закладами м. Харкова та інших міст. На сьогодні експериментальні дослідження в інституті продовжуються за різними напрямками, активно модернізуються приміщення та обладнання відділу.