Засідання Президії НАМН України

779

Члени Президії НАМН України вкотре планово зібрались на обговорення нагальних питань діяльності. Як відомо, засідання Президії збираються раз на 2 тижні. Влітку зазвичай оголошується перерва у розширених засіданнях на час періоду літніх відпусток. А з вересня Президія знову відновить свою роботу у звичному режимі. 
У четвер, 22 червня 2017 р., відбулось чергове засідання Президії НАМН України. Як повідомлялося раніше, нещодавно в Академії відбулись Загальні збори, присвячені виборам нових членів-кореспондентів та академіків НАМН України. Відтак розпочалося засідання із представлення медичному науковому загалу новообраних членів академічної родини. Президент НАМН, головуючий на засіданні Президії, вручив дипломи та посвідчення дійсним членам та членам-кореспондентам НАМН , які обрані Загальними зборами НАМН України 31 травня 2017 р. Повний список обраних дійсних членів опубліковано раніше ( http://www.amnu.gov.ua/news/1/933/zagaln-zbori-nats-onalno-akadem-medichnih-nauk-ukra-ni-rezultati-vibor-v/ )

Крім того, Віталій Іванович оголосив про те, що до Дня медичного працівника Глава держави президент Петро Порошенко відзначив найкращіх лікарів і науковців галузі. Про це ми повідомляли раніше ( http://www.amnu.gov.ua/news/1/944/urochistii-zah-d-z-nagodi-dnya-medichnogo-prats-vnika/ ). 
Відрадно відзначити, що в числі найкращих медиків країни 8 співробітників установ Національної академії медичних наук України. Шістьом з них Президент держави вручив нагороди особисто на урочистому засіданні 16 червня 2017 року. А 2-є з них отримали відзнаки з рук президента Академії Віталій Цимбалюк на засіданні Президії НАМН. 

Роботу члени Президії розпочали із ґрунтовної фахової доповіді віце-президента НАМН України, директора Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України академіка Миколи Тронька. Доповідь Миколи Дмитровича цього разу була присвячена стратегічним напрямам наукових досліджень фундаментальної і клінічної ендокринології. 

Академік НАМН Володимир Широбоков познайомив поважну аудиторію Президії із доповіддю, виконаної у співавторстві, "Мікробіом і його значення у здоров’ї людини" (академік Широбоков В.П. професор Янковський Д.С. кандидат технічних наук Димент Г.С.) 

Про науково-координаційну діяльність НАМН України у першому півріччі 2017 р. звітував начальник науково-координаційного управління чл.-кор. НАМН Губський Ю.І. 

Розглянули члени Президії питання щодо присвоєння імені Юрія Ілліча Кундієва ДУ «Інститут медицини праці НАМН України». Про результати громадського обгогворення цього питання, що тривали впродовж 2-х місяців, та кроки, що їх зробило керівництво Інституту розповів в.о. директора ДУ «Інститут медицини праці НАМН України» чл.-кор. НАМН Чернюк В.І. Президія одноголосно підтримала дане рішення.

Про перші кроки та плани в діяльності нещодавно відродженої ради молодих вчених НАМН України розповіла голова РМВ Анна Рибачук. Серед основних форм роботи Ради молодих вчених є організація та проведення наукових семінарів, конференцій молодих вчених, організація курсів підвищення кваліфікації молодих науковців, сприяння встановленню і розвитку творчих наукових зв‘язків молодих вчених та спеціалістів, в тому числі міжнародних контактів, з метою подальшого професійного вдосконалення, поглиблення знань, проведення спільних наукових досліджень, обміну досвідом.