Відкриття меморіальної дошки професору Юрію Леонідовичу Волянському.

1143

12 лютого 2020 року було проведене урочисте відкриття меморіальної дошки професору Юрію Леонідовичу Волянському та вшанування пам’яті вченого. Юрій Леонідович керував ДУ «Інститут мікробіології і імунології імені І.І. Мечникова НАМН України» протягом 30 років. 12 лютого 2020р. йому виповнилося б 80 років.
На відкритті меморіальної дошки були присутні близькі Волянського Ю.Л. а також учасники науково-практичної конференції «Мікробіологічні читання пам’яті професора Юрія Леонідовича Волянського».

Юрій Волянський – відомий український вчений у галузі мікробіології та імунології, доктор медичних наук, професор, автор понад десятка препаратів, прийнятих до виготовлення в Україні та за кордоном. Йому – першому в історії незалежної України було присвоєно звання Заслуженого діяча науки і техніки. Він жив робою – кажуть ті, хто був з ним знайомий.
«На жаль, історія йде своїм шляхом і багато забувається. У мого батька завжди було в кабінеті багато людей. Тобто, це тисячі людей за роки або десятки тисяч, і приємно, що все ж через 6 років кілька людей з різних міст України змогли приїхати, щоб ще раз щось згадати і поговорити», – сказав Андрій Волянський, син Ю. Волянського, імунолог, вакцінолог.

«Я особисто дуже багато спілкувалася з Юрієм Леонідовичем, це дійсно талановита людина, організатор охорони здоров’я. Він ніколи не стояв осторонь, в стороні від всіх подій, які відбувалися в суспільстві, в медичному суспільстві», – сказала на відкритті меморіальної дошки Альона Благовещенська, голова обласного комітету профспілки медичних працівників.
Тих, хто особисто мав можливість вчитися або працювати разом з професором Волянським вчений склад Інституту імені Мечникова запросив на наукову конференцію, присвячену пам’яті вченого.

«Ця конференція не носить локальний характер тільки для Харкова, для вчених Харкова та Харківської області. Тому що за 30 років керівництва інститутом Юрій Леонідович підготував велику плеяду вчених», – сказав Мінухін Валерій Володимирович, директор ДУ «Інститут мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова НАМН України».
На конференції вчені охопили широке коло актуальних питань мікробіології, імунології та вакцінології.