VІІ науковий Симпозіум з міжнародною участю „Інтервенційна радіологія: значення та роль в сучасній медицині”

702

Установи-організатори проведення заходу:

  • Національна академія медичних наук України
  • ДУ «Науково-практичний Центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України»
  • Всеукраїнська громадська організація “Українська асоціація ендоваскулярної нейрорентгенохірургії” (ВГО «УАЕН»)
  • Асоціація  рентгенендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіології України

15-16 листопада 2018 р. у роботі VІІ наукового симпозіуму з міжнародною участю «Інтервенційна радіологія: значення та роль в сучасній медицині» взяли участь понад 90 фахівців з ендоваскулярної нейрорентгенохірургії, нейрохірургії, ангіології з усіх регіонів України, а також з Ізраїлю, Латвії, Польщі, Грузії, Азербайджану. Учасники симпозіуму заслухали та обговорили понад 25 наукових доповідей провідних спеціалістів з ендоваскулярної нейрорентгенохірургії, судинної хірургії та провести майстер-класи провідних виробників медичного інструментарію для ендоваскулярних операцій.

Основні тематичні напрями Симпозіуму:

  • Досягнення інтервенційної радіології в України: нові тенденції, технології та можливості; проблеми та складнощі.
  • Ендоваскулярне та комбіноване лікування судинної патології центральної та периферичної нервової систем: церебральні аневризми, артеріовенозні мальформації, геморагічні та ішемічні інсульти, стенози та тромбози судин голови та шиї, нейроофтальмологічна, нейроонкологічна та неврологічна патологія в ендоваскулярній нейрорадіології: цікаві клінічні випадки, помилки, нестандартні ситуації та рішення, казуси.
  • Ендоваскулярна радіологія в лікуванні патології інших органів та систем:  можливості, результати, успіхи, перспективи.

Відкрив Симпозіум голова ВГО «УАЕН», директор ДУ «Науково-практичного Центру ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України», д.мед.н. Дмитро Щеглов.
З вітанням виступив член-кор. НАМН України, д.мед.н., професор Микола Поліщук, який висвітлив сучасність ендоваскулярної (внутрішньо судинної) нейрорентгенохірургії – однієї з найскладніших і найважливіших галузей медицини. Він підкреслив, що завдяки видатному нейрохірургу, професору Віктору Щеглову, засновнику та першому директору ДУ «Науково-практичний Центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України» наша країна зробила найбільший внесок у розвиток цього напряму в світі.

В роботі Симпозіуму взяли участь закордонні гості:
– Prof. Jose’ E. Cohen. Endovascular Neurosurgery & Intervensional Neuroradiology Center Hadassah University Medical Center, Jerusalem, Israel. (25 min and 10 min questions and discussions)
– Andrius Pranculis. National Hospital of Panevezys, Latvia. Lecture (40 min).
– Robert Juszkat, Poznan University of Medical Sciences, Poland (30 хв.)

Приємно зазначити, що до уваги присутніх були запропоновані не лише наукові доповіді та лекції, а й практичні рекомендації та методичні інновації. Було проведено майстер-класи, які виявили велику зацікавленість учасників.

За результатами роботи Симпозіуму ухвалено рішення, у якому зазначено, що черговий VIІ науковий Симпозіум інтервенційних радіологів України є наступним етапом розвитку української ендоваскулярної нейрорадіології, а також інтервенційної радіології, він дозволив оцінити рівень розвитку сучасних інтервенційних технологій в Україні та за кордоном, підвищити рівень обізнаності наукової та практичної спільноти з питань сучасного стану наукових досягнень в галузі інтервенційної нейрорадіології.
 
В рамках Симпозіуму проведено засідання ВГО «Українська Асоціація ендоваскулярної нейрорентгенохірургії», був представлений звіт про роботу Асоціацій та окреслені плани подальшої діяльності, обговорені організаційні питання.
Під час роботи Симпозіуму відбулась виставка лікарських препаратів, медичного обладнання та інструментів.
Всі учасники отримали сертифікати.