Величезна кіста підшлункової залози

150

Декілька років тому молоду жінку почати турбувати болі в животі. При обстеженні в медичному закладі за місцем проживання в неї було виявлено кісту підшлункової залози. Лікарі запропонували оперативне втручання, на яке пацієнтка дала згоду. Було проведено цистоєюностомію з анастомозом по Брауну. На деякий час, після операції біль перестав турбувати, лише з’явилася післяопераційна кила.

Однак, з часом хвороба нагадала про себе. Сильний біль, постійна нудота та відчуття стиснення у животі змусили жінку звернутися вже до ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України». Виявилося, що попередній діагноз не був вірним, і за цей час кістозне новоутворення збільшилося у розмірах та почало стискати навколишні органи.

Мультилокулярне (багатокамерне) кістозне утворення мало довжину більше 20 см! З попереднім діагнозом муцинозна кістозна неоплазія (MCN) тіла-хвоста підшлункової залози пацієнтка була консультована на мультидисциплінарному консиліумі, де їй було визначено подальшу тактику лікування.

Фахівці відділення хірургії підшлункової залози та жовчовивідних проток виконали дистальну резекцію підшлункової залози зі спленектомією (видалення селезінки), крайову резекцію ворітної вени та її пластику, а також герніопластику передньої черевної стінки (усунули післяопераційну килу).

Доба у відділенні інтенсивної терапії, тиждень у відділенні й далі виписка на амбулаторне лікування та реабілітацію за місцем проживання.

Складні та багатопрофільні оперативні втручання – це кропітка робота великої медичної команди!

Джерело інформації: ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України»

https://www.surgery.org.ua/News/Details/6108d704-7e40-4385-bc01-e6fc851108e7?title=VelicheznaKistaPidshlunkovoi