Ще не біжу, бо заважає шов

452

Михайлу Петровичу 63 роки і він ніколи не мав особливих проблем з ногами. Та раптом, одного дня, різко з’явились болі в правій нозі. Вона сильно набрякла, а шкіра стала багрового кольору. Від постійного болю неможливо було врятуватися, а знеболюючі приносили лише короткочасний ефект.

В лікарні за місцем проживання встановили невтішний діагноз: облітеруючий атеросклероз, оклюзія стегнової артерії. Безуспішне консервативне лікування, прогноз щодо ампутації кінцівки. Знайомі порадили звернутися до фахівців ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімона НАМН України» у відділення хірургії магістральних судин.

Обстеження підтвердило діагноз – атеросклеротичною бляшкою було повністю заблоковано стегнову артерію до 10 см в довжину.

Вже на наступний день Михайла Петровича було прооперовано. Уражену ділянку стегнової артерії замінено на штучну судину. Кровопостачання відновлено, а про ампутацію, на щастя, вже забули.

Через 4 дні пацієнт поїхав додому та говорить: “Раніше про Інститут Шалімова не знав, а тепер рекомендую звертатися до спеціалістів Інституту – вони майстри своєї справи. Не затягуйте зі прийняттям рішення! Єдине, що не подобається, як капельниця дуже довго капає, але все заради ефективного видужування”.

До відома

В ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімона НАМН України» виконуються всі типи операцій на судинах, такі як:

  • Протезування та шунтування судин
  • Мініінвазивні стентування судин
  • Гібридні оперативні втручання (поєднання інвазивних та неінвазивних технологій оперативного лікування).

Медична допомога була надана за програмою «Впровадження та реалізація нового механізму фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги у окремих науково-дослідних установах НАМН України», затвердженої постановою КМУ від 3 березня 2021 р. № 181 «Деякі питання впровадження та реалізації нового механізму фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук».

Контактна інформація за посиланням:https://www.surgery.org.ua/News/Details/ad7c0347-438c-4174-98dc-9ba4ae2f7f94