Всесвітній день онкохворої дитини

994

Основною метою цього дня є привернення уваги громадськості до дітей, що страждають від онкологічних захворювань.
Щорічно 15 лютого планета відзначає Всесвітній день онкохворої дитини (International Childhood Cancer Day). 

Засновником дня виступила Всесвітня конфедерація батьків дітей, хворих на рак (ICCCPO) в 2001 році.

Дитяча онкологія є однією з найгостріших проблем сучасного світу. Так, щорічно від онкологічних захворювань на планеті помирають 90 тисяч дітей, ще майже 180 тисячам ставлять страшний діагноз «рак».

Щороку майже у 12-ти мільйонів дітей діагностують рак. Понад тисячу таких випадків припадає на Україну. Здолати недугу вдається більше половині маленьких пацієнтів. Це, за словами онкологів, непогані показники. Втім, кажуть, проблем у цій галузі – чимало. Одна з найгостріших – відсутність центру трансплантації кісткового мозку.

Згідно з даними офіційної статистики, кожна друга дитина хвора на рак в Україні помирає. Для прикладу, в розвинених країнах така смертність не перевищує 30%.
Найбільш поширеними онкологічними захворюваннями серед українських дітей є лейкемія (рак крові) та рак головного мозку. Вони посідають друге місце серед причин смертності у дітей віком від 5-ти до 14-ти років. Перше місце посідають нещасні випадки.

Одним з головних завдань заходів, що проводяться в цей день, є інформування батьків про способи профілактики та виявлення ранніх ознак раку у дітей. Раннє діагностування є надзвичайно важливим фактором в лікуванні онкологічних захворювань, оскільки 70% таких хвороб є виліковними.

Як зазначають медики, проблема дитячої онкології в Україні давно вже набула загальнодержавного значення. МОЗ України навіть розробило спеціальну програму «Здоров’я 2020». Метою програми є підвищення рівня профілактики онкологічних захворювань у дітей в Україні та зниження рівня таких хвороб на 5% в рік.

Крім того, в Україні створено Національний інститут боротьби з раком. Його метою є консолідація зусиль науковців для подолання цього жахливого захворювання.