Випадкова знахідка

883

До ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України» звернулась пацієнтка після планового УЗД, де в неї випадково діагностували численні новоутворення в печінці. При дообстеженні в Центрі фахівці відділу хірургії поєднаної патології та заочеревинного простору встановили діагноз – злоякісна пухлина товстої кишки з множинними метастазами в печінку.

З метою стабілізації процесу та у якості передопераційної підготовки їй провели неоад’ювантну хіміотерапію з таргетною терапією, яка дала бажаний ефект.

Для таких пацієнтів пріоритетним є одноетапне лікування, тобто видалення частини товстої кишки та метастазів печінки за одну операцію, але часто така процедура є доволі ризикованою, тому й доводиться розбивати втручання на два етапи.

Досвід фахівців ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України», а також сучасне обладнання, дозволяють виконувати такі складні операції за одне оперативне втручання, що дає змогу зменшити час перебування пацієнта в стаціонарі, повернути його якнайшвидше до звичайного ритму життя.

Джерело інформації: ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України»

https://www.surgery.org.ua/News/Details/cf560493-93dc-4e48-bc13-234c51a191a6