Вижив всупереч усьому

331

Пацієнта ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України», 23-річного Дмитра ще минулої весни було тяжко поранено під Лиманом. Поранення були настільки значними, що шансів на виживання було мало. Стабілізація, евакуація за етапами. 21 операція на органах черевної порожнини, високодебітні несформовані тонкокишкові нориці, порушення метаболічних процесів.

На момент госпіталізації до ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України» індекс маси у Дмитра дорівнював 14, а загальна вага становила лише 37 кг.

Фахівцями відділу торако-абдомінальної хірургії було розроблено персоніфіковану тактику обстеження та лікування. Завдяки сучасній ендоскопічній техніці та професійності лікарів-ендоскопістів визначено існуючу анатомію шлунково-кишкового тракту, розпочато ендолюмінальну VAC-терапію з проведенням зонду для ентерального харчування поза зони множинних нориць тонкої кишки.

Перев’язки, індивідуально підібране харчування, безумовне прагнення Дмитра до життя, «помножене» на добру енергетику наших лікарів, врешті призвело до позитивного результату.

Дмитро набрав вагу, загоїлися множинні нориці, що дозволило перейти до наступного етапу лікування — реконструкції шлунково-кишкового тракту. Відновна колопластика, на яку так очікував Дмитро, завершила основний етап лікування.

Сьогодні пацієнт ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України» харчується самостійно, відновлено основні фізіологічні процеси. Так, його ще чекають реконструктивно-естетичні втручання, але це вже інша історія. Про яку ми згодом обов’язково розповімо.

Джерело: ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України»